به همت آموزشگاه موسیقی سارنگ میانه

خالق گلپونه ها به میانه می آید

شناسهٔ خبر: 45200 -
اخبار میانه
 پرنیا از سال‌های ابتدایی آشنایی با ایرج بسطامی چند کار مشترک با وی انجام داد که در قالب آلبوم‌های خانه بوی گل گرفت، رقص آشفته، حال آشفته و کنسرت گل‌پونه‌ها ۱ عرضه عمومی شد. البته آلبوم حال آشفته شامل دو بخش می‌باشد و بخش اول با صدای بسطامی و بخش دوم آن با صدای رضا رضایی پایور اجرا شده‌است.

 آموزشگاه موسیقی سارنگ میانه در راستای خدمت به علاقمندان ساز سنتور و تغییر و تحول چشمگیر در این رشته، کارگاه آموزشی با حضور آهنگساز و نوازنده به نام کشوری و خالق آثار ماندگاری چون گل پونه ها، تحریر خیال، رقص آشفته، برگزار می کند. 

استاد حسین پرنیا( آهنگساز، تنظیم کننده و نوازنده سنتور) خالق آثار ماندگاری چون گل پونه ها، تحریر خیال، رقص آشفته و... جهت برگزاری این ورک شاپ میهمان شهرمان خواهند بود و در موضوعات، تعیین سطح هنرجویان(شامل دوره های ابتدایی، متوسط و عالی)، شناخت موسیقی(برای چه، موسیقی را برای خود انتخاب می کنیم؟) و تاملی در شناخت و مفهوم ردیف های موسیقی، تدریس خواهند کرد. 

علاقه مندان جهت شرکت در این کارگاه آموزشی که به زودی زمان و مکان آن اعلام خواهد شد، می توانند با هماهنگی آموزشگاه سارنگ در این ورک شاپ شرکت نمایند.

مختصری با استاد پرنیا جهت آشنایی علاقه مندان

حسین پرنیا نوازندهٔ سنتور و آهنگ ساز، سال ۱۳۵۰ در خرم‌آباد متولد شد و تا سن ۱۴ سالگی در اندیمشک نزد استاد ندایی نواختن سنتور را آموخت. در سال ۱۳۶۹به خدمت سربازی رفت و در پادگان مالک اشتر در دورود لرستان آموزش دید و به گروه موزیک پادگان خرم‌آباد پیوست وی همچنین در دوران آموزش خدمت نیز تئاتری را کارگردانی و اجرا کردپس از آن به تهران آمد و از سال ۱۳۷۳ گروه همایون را شکل می‌داد. علاقه‌مندی به آهنگسازی موسیقی ایرانی از دیگر تجربه‌هایی بود که پرنیا خود با کنجکاوی و علاقه‌مندی آموخت.

حسین پرنیا به همراه گروه همایون کنسرت‌هایی در ایران و خارج از ایران از جمله در آلمان، فرانسه، اتریش، چک، اسلوواکی، ترکیه، هند، پاکستان، قطر و امارات اجرا کرد.

 پرنیا از سال‌های ابتدایی آشنایی با ایرج بسطامی چند کار مشترک با وی انجام داد که در قالب آلبوم‌های خانه بوی گل گرفت، رقص آشفته، حال آشفته و کنسرت گل‌پونه‌ها ۱ عرضه عمومی شد. البته آلبوم حال آشفته شامل دو بخش می‌باشد و بخش اول با صدای بسطامی و بخش دوم آن با صدای رضا رضایی پایور اجرا شده‌است.

رسوای عشق بزرگداشت استاد جلیل شهناز و آلبوم یاد برای خرابه‌های تخت جمشید و کاست اهورایی با صدای حسن حسنی و همخوانی هوروش خلیلی و نگار مهر با صدای لطیف کاظمی و نقش ماندگار برای استاد فرامرز پایور وآلبوم ساکن جان با صدای علی جهاندار آلبوم بی کلام یک جرعه نگاه، آلبوم زخم جدایی با صدای رضا رضایی پایور و همخوانی هوروش خلیلی و نیز آلبوم فانوس شب آغوش با صدای حسین رضا اسدی از دیگر آثاری است که با آهنگسازی پرنیا منتشر شده‌است.

پرنیا همچنین آلبوم «ذوق جنون» با صدای علی جهاندار را در کارنامه کاری خود دارد. پرنیا هم‌اکنون در حال تنظیم اثری است که با صدای حسین رضا اسدی برای عرضه عمومی منتشر خواهد گردید. حسین پرنیا همچنین کتاب «دستور سنتور» همراه با سی دی آموزشی، «۲۰ تمرین برای سنتور» به بازار کتاب‌های موسیقی عرضه شده و سه کتاب «یاد»، «رقص آشفته» و «نگارین» نت نوشته مجموعه قطعات ساخته شده بی کلام وی اند که به زودی منتشر می‌شوند. از کارهای جدید حسین پرنیا آلبوم دا به خوانندگی رحیم عدنانی است. این آلبوم در دو بخش بختیاری و سنتی تنظیم شده‌است.

استاد پرنیا و استاد فرهاد حیدری مدیر آموزشگاه سارنگ میانه

Insta:@hosseinparnia

جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید:

 09143234915    04152247535     

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون