به همت تیم رسانه ای قافلان

آرشیو کامل هفته نامه قافلان در دسترس عموم قرار گرفت

شناسهٔ خبر: 45131 -
اخبار میانه
اگر چه روزنامه ها و مجلات تنها وسیله انتقال اخبار و آگاهی در جوامع نیستند. اما به دلایلی می بایست آنها را در ردیف مهم ترین این وسایل به شمار آورد. چرا که سندیت مطالب نشریات بیش از هر رسانه ی دیگری است. زیرا این مطلب ثبت شده  در رسانه های مکتوب، نگرش ها و دیدگاه های متنوع و قابل اعتماد را شامل می شوند.

ایجاد آرشیو دیجیتال از بیش از 247 شماره منتشر شده هفته نامه قافلان یکی از آرزوهای من بود که توسط تیم رسانه ای قافلان تهیه و در اختیار عموم علاقه مندان قرار گرفته است. اهمیت این آرشیو شاید امروز مشخص نباشد ولی دستیابی به اخبار و اطلاعات مربوط به گذشته شهر قطعاً در آینده برای پژوهشگران و علاقه مندان جذاب خواهد بود. 

اگر چه نشریات تنها وسیله انتقال اخبار و آگاهی در جوامع نیستند. اما به دلایلی می بایست آنها را در ردیف مهم ترین این وسایل به شمار آورد. چرا که سندیت مطالب نشریات بیش از هر رسانه ی دیگری است. زیرا این مطلب ثبت شده  در رسانه های مکتوب، نگرش ها و دیدگاه های متنوع و قابل اعتماد را شامل می شوند.

در همین راستا و به همت دوست عزیزم مهندس فراز احمدی آرشیو کامل قافلان از اولین پیش شماره منتشر شده تا دویست و چهل و هشتمین شماره آن به صورت PDF در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است تا مخاطبانی که دسترسی به نسخه چاپی ندارند با دانلود نسخه دیجیتالی قافلان، مطالب آن را مطالعه نمایند. 

در این خصوص ذکر چند نکته ضروری به نظر می رسد. 

* شماره های قدیمی نشریه قابل مشاهده هستند ولی شماره های جدید به منظور حمایت از فعالیت مطبوعاتی و گردش آزاد اطلاعات در شهر با پرداخت مبلغ ناچیزی دانلود می شود.

* هزینه های کمرشکن انتشار و دوام نشریات در این مقطع زمانی برای هیچکس پوشیده نیست، بنابراین انتظار می رود دوستان علاقه مندی که دغدغه فرهنگی دارند و همیشه در کنار قافلان بوده اند، با خرید نسخه الکترونیکی نشریه از ما حمایت کنند. 

* امکان خرید بیش از یک نسخه با انتخاب نسخه ها مهیاست.

* پس از انتشار شماره جدید بلافاصله در آرشیو قرار می گیرد. 

منتظر نظرات و پیشنهادات دوستان در این خصوص هستیم.

 

برای دسترسی به آرشیو هفته نامه قافلان به آدرس زیر مراجعه کنید:

Qaflansesi.ir/archive

دیدگاه ها