اولین جلسه انتخابات هیات رئیسه شورای شهر برگزار نشد

شورای شهر و تکرار سناریوی شوم دور قبل

شناسهٔ خبر: 45092 -
اخبار میانه
اکنون و در آستانه انتخابات هیات رئیسه جدید شورای شهر ظاهراً اتفاق نظرها در شورای شهر به اختلافات عمیق تبدیل شده و سناریوی آبستراکسیون دوره قبل و فشل شدن این نهاد مردمی از سوی همان خط تضعیف دوره قبل دنبال می شود.

اقدام انقلابی شورای شهر میانه در عزل شهردار 7 ساله میانه و سپس انتخاب مهندس رجیلی به عنوان سرپرست شهرداری بلافاصله بعد از مراسم تحلیف نوید اتفاقات خوبی را می داد که مردم را امیدوارتر می کرد. اتحاد بین اعضای شورا در رای گیری های حساسی مثل انتخابات هیات رئیسه شورا، انتخاب سرپرست و مصالحه های انجام شده و در راس همه ی این اقدامات محتدانه، تلاش یکصدای اعضای شورا برای عزل حراست همه کاره شهرداری، برای مردم شیرین و گوارا بود. هرچند در برخی برنامه ها کم و کاستی هایی وجود داشت ولی در نهایت برآیند اقدامات هماهنگ اعضای شورای شهر برای مردم تازگی داشت و مورد اقبال عمومی قرار گرفته بود.

به گزارش قافلان؛ ظاهراً با استعفای آقای حسینخانی از شورا برای نامزدی در انتخابات مجلس و ورود رجبی عضو علی البدل، شورای شهر میانه دچار تنش شده و زمزمه های تکرار سناریوی باطلی که در دوره ی قبل و به واسطه احکام صادره برای سلب عضویت همین شورای تازه وارد، بوجود آمده بود، به گوش می رسد. هنوز مردم یادشان نرفته که پیروزی اقبال عبادی در دیوان عدالت اداری و اجرا نشدن حکم صادره از سوی مسئولین وقت چه بر سر شورای شهر آورد. اقدامی که عملاً شورای شهر میانه را در دوره قبل فشل کرد و شورا تبدیل به محلی برای مناقشات شخصی و گروهی شد و نتیجه اش جا خوش کردن خرده فروش و جولان دادن افرادی شد که هیچگونه احساس مسئولیتی در قبال آبادانی شهر نداشتند.

اکنون و در آستانه انتخابات هیات رئیسه جدید شورای شهر ظاهراً اتفاق نظرها در شورای شهر به اختلافات عمیق تبدیل شده و سناریوی آبستراکسیون دوره قبل و فشل شدن این نهاد مردمی از سوی همان خط تضعیف دوره قبل دنبال می شود.

دیروز قرار بود ساعت 6 عصر جلسه انتخابات هیات رئیسه جدید شورای شهر با حضور فرماندار برگزار شود. ولی نیم ساعت قبل از موعد، به دلیل اعلام عدم حضور چند نفر از اعضای شورای شهر، این جلسه لغو شد. یعنی لغو جلسه شورا به خاطر اینکه می دانستند اعضا حضور نخواهند داشت. یعنی همان داستان موش و گربه بازی دوره قبل و اتفاقات نامیمونی که حاصلش از دست رفتن فرصت های خدمت رسانی به مردم بود.

حال باید منتظر بمانیم و تا 12 شهریور که آخرین مهلت قانونی برای تعیین هیات رئیسه جدید است، صبر کنیم تا نتیجه مذاکرات درون شورا را ببینیم و اینکه تلاش رجبی برای حذف رقبا( علیلو، ایدری و امینی) به کجا منجر خواهد شد.

دیدگاه ها

عزتی میانه ای
۹۸/۶/۱۲ ۱۲:۱۴

جناب آفای حسنزاده
بی شک کار هر کسی نیست در مورد تخطی سران میانه چنین قلم فرسایی و موشکافی و عمل ناشایست آنها را به مردم نجیب و ولایت مدار برساند
بنده از جسارت و شهامت شما احساس غرور میکنم ...
ارادتمند حضرتعالی اسلام عزتی میانه ای

۹۸/۶/۵ ۱۲:۵۰

یادتان بماند که قافلان بدون سند حرفی را نمی زند.

این سند هم برای ثبت در تاریخ اینجا می ماند.

سعید
۹۸/۶/۵ ۱۲:۴۹

آقای حسن زاده اینقدر سیاه نمایی نکن. آقای عبادی هیچ حکمی نداشت مبنی بر اینکه پیروز دعوای رجبی شده باشد. آن موقع هم بدخواهانی مثل شما نمی گذاشتند مهندس رجبی کار کند. انصاف داشته باشید