در آستانه انتخابات هیات رئیسه جدید شورای شهر

سفر سیاحتی و زیارتی اعضای اکثریت شورای شهر میانه به قم

شناسهٔ خبر: 45049 -
اخبار میانه
معمولاً سفر اعضای شورای شهر به شهرهای مختلف به منظور الگوبرداری و بازدید از طرحهای نوآورانه آن شهرها صورت می گیرد تا در جریان فعالیت در شهرخودشان از آن طرحها و برنامه های خاص استفاده شود. اعضای شورای شهر میانه اما با انتخاب شهر قم که نه معماری شهری چشمگیری دارد و نه پروژه ای که بتوان از آن برای شهر میانه الگو برداری کرد، نشان داد که هیچگونه فکری برای آینده شهر ندارد و تنها با رویکرد وقت گذرانی و دورهمی های محفلی تلاش در به هدر دادن فرصت های عمران و آبادانی شهر دارد. 

سفر سیاحتی 4 نفر از اعضای شورای شهر میانه به همراه میرزایی شهردار میانه به شهر قم که هفته گذشته صورت گرفت در نوع خود نشان از بی برنامگی ها و شلختگی شورای شهر و شهرداری میانه در قبال مشکلات پیش روی شهر داشت. سفری که نه هدفش معلوم شد و نه دستاوردی برای شهر داشت.

معمولاً سفر اعضای شورای شهر به شهرهای مختلف به منظور الگوبرداری و بازدید از طرحهای نوآورانه آن شهرها صورت می گیرد تا در جریان فعالیت در شهرخودشان از آن طرحها و برنامه های خاص استفاده شود. اعضای شورای شهر میانه اما با انتخاب شهر قم که نه معماری شهری چشمگیری دارد و نه پروژه ای که بتوان از آن برای شهر میانه الگو برداری کرد، نشان داد که هیچگونه فکری برای آینده شهر ندارد و تنها با رویکرد وقت گذرانی و دورهمی های محفلی تلاش در به هدر دادن فرصت های عمران و آبادانی شهر دارد. 

دیدار با برخی روحانیون قم و بازدید از متروی در دست احداث این شهر که کوچکترین ارتباطی با وظایف شورای شهر میانه ندارد(میانه نه مترو دارد نه فعلاً نیازی به آن است) از برنامه هایی بود که اعضای 4 نفره شورای شهر و شهردار در آن شرکت داشتند. البته شاید برنامه های متنوع تفریحی و سیاحتی و احیاناً زیارتی هم بوده که اطلاع رسانی نشده است. 

اما اینکه چرا اعضای اکثریت شورای شهر در غیاب سه عضو دیگر این شورا با هزینه های شهرداری و با هیات همراه چند نفره که هیچ سنخیتی با نفس وظایف شورا ندارند، شهر قم را برای تفریح انتخاب کرده بودند جای سوال دارد که امید است برای تنویر افکار عمومی روابط عمومی شورا، مردم را نامحرم ندانسته و آنها را در جریان دستاوردهای شگرف این سفر سیاحتی زیارتی قرار دهند. 

لازم به ذکر است که این سفر در سکوت خبری صورت گرفت و حتی در سایت شهرداری میانه هم کوچکترین بازتابی نداشته است. 

دیدگاه ها

دوست محسن حججی
۹۸/۶/۲ ۱۵:۱۴

وا مصیبت
وا اسلاما
وا محمدا
چه کسانی با پول بیت المال چه می کنند.

۹۸/۵/۲۸ ۲۲:۰۰

تبریک میگم به شهردار میانه به خاطر اینکه آقای گلمحمدی را روابط عمومی کرده اند تا سیاه را سفید جلوه دهند. 

ضمن تشکر از جوابیه روابط عمومی محترم. به عرض ایشان می رسانم که شما دارید وظیفه خودتان را در ماست‌مالی کردن سوتی های برخی اعضای شورای شهر و شهردار انجام می دهید.

ولی توضیح ندادید که چرا شهردار محترم و رییس شورای شهر و دوستانشان که به گفته شما به دعوت رِئیسشورای شهر قم به آنجا رفته بودند، شما را با خودشان نبرده بودند تا گزارش این سفر مهم را بنویسید. کذب بودن این جوابیه از همینجا مشخص می شود که با دروغی بزرگ مثل حضور یک خبرنگار معلوم الحال برای گزارش سفر همراه است. ضمنا مراسمات اعیاد حدود ۲۰ روز بعد از این سفر بوده و نبودن مسئول روابط عمومی در طی ۲ روز هیچ لطمه ای به هماهنگیهای ۲۰ روز بعد نمی زد. 

و اما پرسش ما سر جای خودش هست و حضور ریس شورا و یارانش به همراه شهردار در مترویی که جناب میرزایی سالها تجربه کارهایی بالاتر از این پروژه ها دارند توجیه منطقی ندارد و اگر دعوتی هم بوده باید با بازدید از پروژه های عمرانی همراه می شد. حالا حضور در محضر علما برای صفای دل پسندیده است. 

و در نهایت هنوز برای اطراف امامزاده کاری صورت نگرفته و پیچیده ترین پروژه های عمرانی برای مردم میانه ملموس نیست. بهتر است واقع بین باشیم و مردم را نا محرم ندانیم.

روابط عمومی شهرداری میانه
۹۸/۵/۲۸ ۲۰:۱۲

در پاسخ به مطلب منتشره در سایت وزین قافلان سسی با کد خبر ۴۵۰۴۹ و عنوان «سفر سیاحتی و زیارتی اعضای اکثریت شورای شهر میانه به قم» در تاریخ ۹۸/۰۵/۲۷ به قلم توانای خبرنگار و منتقد عزیز شهرمان، آقای قادر حسن زاده توضیحاتی را برای استحضار مخاطبان محترم سایت مذکور و تنویر افکار عمومی مردم شریف شهر میانه به عرض می رسانیم.

۱- سفر شهردار محترم میانه در معیت امام جمعه محترم و اعضای محترم شورای اسلامی شهر میانه به شهر مقدس قم در پاسخ به دعوت جناب آقای احمدی از اعضای محترم شورای اسلامی شهر قم و به واسطه ارتباط ایشان با جناب آقای مهدی امینی رییس محترم شورای اسلامی شهر میانه بوده و از حیث اخلاقی و اداری قبول دعوت جزو قواعد معمول و متعارف بوده و اگر غیر از این بود جای تأمل داشت.

۲- کلیه هزینه های اسکان، پذیرایی و غذای مدعوین بر عهده شورای اسلامی شهر مقدس قم و از سفره اطعام حضرت فاطمه معصومه (س) بوده و غیر از هزینه های بین راهی هیچ هزینه دیگری بر شهرداری یا شورای اسلامی شهر میانه تحمیل نشده است.

۳- این سفر یک سفر کاملا کاری بوده و برخلاف آنچه نگارنده مطلب انتقادی در تیتر مطلب آورده است قصد سیاحتی در بین نبوده و عزیمت کنندگان به این سفر کاری در کنار شرکت در جلسات شورای اسلامی شهر قم و آشنایی با سیستم مدیریت و نحوه اداره جلسات شورای شهر قم از چندین پروژه مهم شهری در زمینه بازآفرینی بافت های فرسوده، سیستم حمل و نقل، طراحی و اجرای پیاده راه ها و معابر شهری نیز بازدید نموده و در وقت مناسب ضمن دیدارهای مفید و موثر با علما و فضلای میانه ای مقیم قم و تبادل نظر با ایشان در خصوص مسائل فرهنگی و اجتماعی، برای عرض ارادت به ساحت مقدسه حضرت فاطمه معصومه س به زیارت آن حضرت نیز نائل شدند.

۳- حضور امام جمعه محترم میانه در این سفر بنا به درخواست و اصرار برخی از اعضای شورای اسلامی شهر و به علت آشنایی ایشان با برخی از اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری قم بوده و همراهی هیئت اعزامی به قم از سوی خبرنگار محترم ”خبرگزاری تسنیم” نیز با نظر امام جمعه محترم و به درخواست ایشان برای تهیه گزارش از بازدیدها و دیدارها بوده و کلیه هزینه های اسکان و غذا و پذیرایی ایشان هم همچون دیگر مهمانان بر عهده میزبان بوده است.

۴- عدم اطلاع رسانی از این سفر در وبسایت شهرداری به دلیل تمرکز مسول روابط عمومی شهرداری بر روی برگزاری بی عیب و نقص جشن های مردمی اعیاد دهه ولایت بوده و هیچگونه تعمدی در این خصوص در بین نبوده است. چه، پاسخگویی به این مطلب انتقادی هم به همین دلیل به تآخیر افتاده است.

در آخر ضمن احترام به جایگاه والای اصحاب جراید و مطبوعات، بویژه آقای حسن زاده که از پیشکسوتان و متقدمین عرصه رسانه شهرستان بوده و به صراحت لهجه و شجاعت در بیان انتقاد و نظر شهره اند، خالی از لطف نمی دانیم یک بار دیگر صاحبان قلم و بیان را به رعایت عدالت و انصاف در نقد و نطر و انتقاد دعوت کرده و همگان را به پرهیز از سیاست زدگی و یکجانبه گرایی فرا بخوانیم.

جای بسی تاسف و گلایه است که در این مقطع زمانی که شهرداری میانه در حال شکستن پوسته های رخوت و نخوت و خروج از خمودگی و روزمرگی بوده و طرح های بزرگ و کم نظیر و یا حتی بی نظیر عمرانی و توسعه شهری نظیر بازگشایی اطراف حرم امامزاده اسماعیل ع، بازگشایی و احداث کمربندی جنوبی، حل و فصل پیچیده ترین پرونده های مصالحه و تملک اراضی واقع در مسیر طرح های عبور و مرور شهری، گسترش و توسعه فضای سبز و اماکن رفاهی و تفریحی، تعمیر و تجهیز و ارتقای کمی و کیفی تولیدات کارخانه مصالح و آسفالت شهرداری، اقدامات مهم فرهنگی و اجتماعی، ایجاد فضای نشاط و شادمانی اجتماعی و بهبود روش ها و شیوه های فرآیندهای سازمانی و نظایر این ها را به انجام رسانده و یا در حال انجام است هیچ بازتابی از این عملکردهای مثبت و فزاینده شهرداری و شورای اسلامی شهر در رسانه های مدعی عدالت و انصاف به چشم نمی خورد حال آنکه با دستاویز قرار دادن مسایل درجه چندم و بزرگنمایی و دامن زدن به شبهات و ابهامات مخرب، افکار عامه مردم را نسبت به خادمان مردم در شهرداری و شورای اسلامی شهر مخدوش و مشوش ساخته و بسترساز بدترین توهین و اهانت ها به خادمان مردم در این نهادهای خدوم و تلاشگر می شوند.

مجددا تاکید می کنیم که درِ شهرداری میانه به روی همه منتقدان و اهالی نقد و نظر باز بوده و با آغوش باز از نظرات و پیشنهادات و پرسش های دلسوزانه و مشفقانه خردورزان و آگاهان شهر استقبال می کنیم چرا که تنها راه رسیدن به دروازه های تحول و توسعه و پیشرفت را در اتحاد و یکپارچگی و وحدت و همدلی و استفاده از ظرفیت های عظیم هم اندیشی و خرد جمعی می دانیم.

روابط عمومی شهرداری میانه

کانال تلگرامی صدای میانه