عزم اداره اوقاف میانه برای ساماندهی اماکن موقوفه

پایان سال‌ها موقوفه‌خواری در امامزاده با عزم جدی اداره اوقاف میانه

شناسهٔ خبر: 44819 -
اخبار میانه
معاون حقوقی اداره کل اوقاف با ارائه مدارک و احکام صادره از سوی مقام محترم قضایی تمامی موارد مطرح شده در خصوص ادعای تبانی در ویلای روستای باغدره سی و موسسه آموزشی قرآنی در داخل امامزاده را ساخته و پرداخته ذهنی برخی افراد مغرض عنوان کرد

پایان سال‌ها موقوفه‌خواری در امامزاده با عزم جدی اداره اوقاف میانه

تصرفات بلاجهت در امامزاده اسماعیل میانه با عزم اداره اوقاف شهرستان میانه برچیده می‌شود.

سالهاست که در محوطه امامزاده اسماعیل میانه شاهد فعالیت صنوف مختلف در اماکن اوقافی این محوطه هستیم و همواره برای مردم جای سوال بود که چرا فقط یک قشر خاصی از این محل ها استفاده می کنند؟ آیا این فعالیت ها در شان امامزاده هست یا خیر؟ آیا برای این فعالیت ها اجاره بهایی پرداخت می شود یا خیر؟ و سوالات بسیاری که نامبردن از آنها در این مجال نمی گنجد.

اوایل هفته جاری معاون فرهنگی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان به همراه معاون ثبتی این اداره کل و رئیس قرآنی و مسئول روابط عمومی این نهاد برای بررسی برخی شبهات منتشره در فضای مجازی،  از سوی حاج آقا آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز ماموریت داشتند تا به منظور  شفاف سازی مسائل مطرح شده، در میانه حاضر و با دلیل و مدرک نسبت به تنویر افکار عمومی اقدام نمایند.

نشست خبری این بزرگواران با دعوت از افرادی که شایعاتی درباره اداره اوقاف میانه مطرح کرده بودند ساعت 14 روزیکشنبه 19 خرداد در محل اوقاف میانه برگزار شد و معاون فرهنگی و قرآنی و مدیرکل حقوقی و روابط عمومی اوقاف استان به همراه غفاری رئیس اوقاف میانه به تشریح مدارک و شواهد در خصوص شائبه های مطرح شده از سوی عده ای از جوانان شهر  در قالب نقد عملکرد اوقاف میانه پس از پلمپ یک مرکز آموزشی در محوطه امامزاده اسماعیل میانه پرداختند. معاون فرهنگی اوقاف استان ضمن استقبال از فضای نقد در میانه گفت: اداره اوقاف شهرستان میانه نگاه ویژه ای به مراکز اوقافی دارد و  با هماهنگی های لازم با مسئولین قضایی به وظیفه ذاتی خود در خصوص صیانت از موقوفه های شهرستان عمل خواهد. وی در ادامه صحبتهای خود ضمن اشاره به بیانات امام جمعه محترم تبریز در خصوص شفاف سازی شائبه های مطرح شده در نامه ای سرگشاده برای ایشان از وضعیت اداره اوقاف میانه گفت: اداره اوقاف میانه طبق قانون و مقررات ابلاغی فعالیت می کند و با هدف تعامل با دیگر نهادها راه و روش گفتگو و مدارا را پیش گرفته است. وی با رد کلیه موارد مطرح شده در آن نامه سرگشاده گفت: کسانی که با اهدافی مغرضانه علیه خادمان وقف این شهرستان فعالیت می کنند دستشان خالی است و هیچ سند و مدرکی به غیر از حرف زدن و اتهام زدن ندارند.

در ادامه این نشست صمیمی معاون حقوقی اداره کل اوقاف با ارائه مدارک و احکام صادره از سوی مقام محترم قضایی تمامی موارد مطرح شده در خصوص ادعای تبانی در ویلای روستای باغدره سی و موسسه آموزشی قرآنی در داخل امامزاده را ساخته و پرداخته ذهنی برخی افراد مغرض عنوان کرد و افزود: حکم صادره برای ویلای ادعایی در روستای باغدره سی(تخریب بخشی از متصرفات) اجرا شده و مراحل نهایی خود را برای بسته شدن طی می کند. وی  با تشریح قراردادهنای موجود با موسسه آموزش قرآنی داخل امامزاده هم گفت: قرارداد این موسسه تمام شده بود و اوقاف به عنوان مالک این مکان تمایلی به ادامه همکاری نداشت ولی متاسفانه مستاجر محترم حاضر به تخلیه مکان نبود بنابراین ما هم با هماهنگی های قضایی اقدام به بستن درب این موسسه کردیم که مراحل بعدی نیز با هماهنگی های لازم در حال پیشرفت هست.

معاون حقوقی اوقاف استان گفت: رفع تصرف سایر دفاتر و مراکزی که تا کنون بصورت غیرقانونی این موقوفات را در اختیار داشته‌اند برنامه‌ی فوری و آتی این اداره است که تا چند روز آتی به مرحله‌ی اجرا در خواهد آمد.

هفته‌نامه‌ی قافلان ضمن اهتمام به نشر اخبار واقعی و شفافیت در تبادل اخبار با پیگیری اخبار مربوط به اداره‌ی اوقاف و موقوفات میانه بیش‌از پیش در جهت حفظ حقوق عامه‌ی مردم میانه و تنویر افکار عمومی و جلوگیری از نشر یکطرفه‌ی اکاذیب، امید دارد روزی شاهد پایان تمامی اقدامات و تصرفات خودسرانه‌ی افراد بوده و مخصوصا در این مورد ویژه با اقدامات قانونی اداره‌ی اوقاف شاهد سر خم کردن تمامی قدرتهای فرسایشی حاکم در محل امامزاده اسماعیل میانه (اعم از ستاد نماز جمعه و امام جمعه‌ی جدید و هیأت‌امنای امامزاده) به قانون و احکام قانونی دستگاه قضا باشیم.

اضافه می شود هیچکدام از افرادی که با نام خبرنگار نامه سرگشاده به امام جمعه تبریز را امضاء کرده بودند علیرغم دعوت رسمی برای شفاف سازی، در جلسه حاضر نبودند.

دیدگاه ها


گزارشات تصویری

کارتون