دعوت از اعضای شورای شهر و کارکنان شهرداری میانه به چالش انتشار قبض نوسازی مساکن خود

شناسهٔ خبر: 44665 -
اخبار میانه
از این عزیزان خواهشمندیم جهت شفاف سازی و الگوسازی امر پرداخت عوارض نوسازی در میان همشهریان محترم، عکس قبض پرداخت شده عوارض نوسازی مساکن خود را از طریق روابط عمومی این اداره، در همین سایت منتشر نمایند تا مردم مردد نیز، با طیب خاطر و فراغ بال در این مسیر گام برداشته و ترغیب گردند.

قانون نوسازی و عمران شهری مصوب سال ۱۳۴۷ و اصلاحات بعدی آن، با هدف تامین نیازمندی‌های شهری و اصلاح و توسعه معابر و ایجاد پارک‌ها، پارکینگ‌ها، توقفگاه‌ها، میدان‌ها و حفظ و نگهداری آنها تدوین و تصویب شد. قانون مذکور این وظایف را بر عهده شهرداری‌ها گذاشته است و شهرداری‌ها برای اجرای آن مکلف به تهیه برنامه‌های اجرایی و نقشه‌های جامع هستند.

البته اجرای این برنامه‌ها طبیعتاً هزینه‌های بسیاری دارد که یکی از راه‌های تامین آن دریافت عوارض است. عوارض نوسازی از اول فروردین هر سال یا از تاریخی که وزارت کشور تعیین می‌کند، به ملک تعلق می‌گیرد.

همانگونه که همشهریان عزیز مستحضر میباشند، در شهر ما نیز در طی سالیان اخیر قبوض عوارض نوسازی بطور مرتب و منظم طی ماه های پایانی هرسال در سطح شهرمان پخش میگردد، که این روند خوشبختانه رفته رفته موجب آشنایی بیشتر شهرنشینان میانه ای با عوارض نوسازی و و بهاء خدمات شهری و پرداخت مستمر آن، و به تبع؛ همکاری و همراهی و همدلی در توسعه و آبادنی شهرمان شده است.

با تفاسیر فوق و این مسئله که پرداخت عوارض نوسازی یکی از حیاتی ترین راه های کسب درآمد برای شهرداری ها و از طریق آن اجرای پروژه های شهری و تداوم و بهبود خدمات آن میشود، و از آنجایی که اعضاء محترم شورای شهر و مدیران ارشد و کارکنان بلند و میان پایه ی شهرداری، به جهت ارتباط مستقیم و نزدیکیِ بیشتر با موضوع، باید در این حوزه "سرلوحه و سرمشق" عامه ی مردم بوده و عوارض نوسازی و بهاء خدمات دریافتی از سوی شهرداری را در اولین فرصت و بلافاصله با نیت کمک به آبادانی و توسعه شهری پرداخت نمایند، از این عزیزان خواهشمندیم جهت شفاف سازی و الگوسازی امر پرداخت عوارض نوسازی در میان همشهریان محترم، عکس قبض پرداخت شده عوارض نوسازی مساکن خود را از طریق روابط عمومی این اداره، در همین سایت منتشر نمایند تا مردم مردد نیز، با طیب خاطر و فراغ بال در این مسیر گام برداشته و ترغیب گردند. ضمناً لازم به ذکر است که تاریخ پرداخت قبوض نوسازی این عزیزان باید قبل از تاریخ درج این مطلب باشد و نه بعد از آن!/ صدای میانه

دیدگاه ها

کاربر میهمان
۹۷/۱۲/۱۴ ۱۴:۱۰

سلام بسیار فکر و ایده جالبی اگر. کارکنان شهرداری این کار را بکنند حتما تمام مردم هم ترغیب می‌شوند

گزارشات تصویری

کارتون

آخرین خبرها