همزمان با اجرای کنسرت گروه آوای سیم هفتم؛

علی جهاندار پیشکسوت و سرآمد عرصه آواز ایران به میانه می آید

شناسهٔ خبر: 40533 -
اخبار میانه
نایبی با نام بردن از استاد علی جهاندار به عنوان پیشکسوت و سرآمد عرصه آواز کشور گفت: استاد جهاندار استاد مسلم عرصه آواز کشور هستند که تمامی شیوه ها و مکاتب آوازی از جمله شیوه استاد شجریان، استاد ایرج و استاد گلپایگانی  را اجرا می کنند که هر سه شیوه هایی کاملاً متفاوت دارند.

صابر نایبی نوازنده و مدرس شناخته شده موسیقی شهرمان و مدیر آموزشگاه موسیقی آوای میانه در گفتگو با قافلان ضمن اشاره به برگزاری کنسرت «آوای سیم هفتم» در میانه گفت: طبق برنامه ریزی هایی که انجام گرفته ما روز 5 شنبه 20 اردیبهشت ماه کنسرتی را در سالن سینمافرهنگ میانه برگزار می کنیم که میهمان ویژه و عزیزی خواهد داشت.  

سرپرست ارکستر آوای سیم هفتم در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به حضور استاد جهاندار پیشکسوت عرصه آواز کشور در میانه، این رویداد را یک فرصت مناسب توصیف کرد و افزود: کنسرت پیش رو که به خوانندگی عیسی فرزان راد مدیرآموزشگاه ترنم هشتگرد و مجتبی عسگری دارنده مقام اول آواز در جشنواره موقام آذربایجان در سال 2013 برگزار می شود کنسرتی مشتمل بر مایه های شور و بیات ترک و مایه ی چهارگاه خواهد بود.

نایبی با نام بردن از استاد علی جهاندار به عنوان پیشکسوت و سرآمد عرصه آواز کشور گفت: استاد جهاندار استاد مسلم عرصه آواز کشور هستند که تمامی شیوه ها و مکاتب آوازی قدما، شیوه هنرمندان معاصر آوازی را نیز با هنرمندی اجرا می کنند. از جمله شیوه استاد شجریان، استاد ایرج و استاد گلپایگانی  را اجرا می کنند که این سه شیوه، شیوههایی کاملاً متفاوت هستند.

نایبی با اشاره به روحیه هنری و فرهنگی این استاد برجسته که بسیاری وی را از طریق برنامه تلویزیونی دستان و آموزش آواز می شناسند، انگیزه حضورشان در میانه را اجرای موفق کنسرت آوای سیم هفتم در کرج که در ماه جاری برگزار شده، عنوان کرد.  

نایبی افزود: این رویداد از این جهت فرصت مناسبی است که در آن از همه نیروها و توانمندی های گروه ارکستر آوا که نزدیک به 30 نوازنده در آن اجرای همزمان دارند، می تواند مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: امیدوارم روزی شرایط به گونه ای باشد که این رویداد بتواند هر ساله و در مناسبت های مختلف در شهرمان اتفاق بیفتد و این میسر نخواهد شد مگر با حمایت و استقبال همشهریان عزیز.

مدیر آموزشگاه موسیقی آوا در پایان این گفتگو ضمن تشکر ویژه از آقای مشایخی سرپرست فرمانداری میانه به خاطر حمایتهای ایشان، از رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میانه و کلیه کسانی که امور برگزاری کنسرت را تسریع کردند، قدردانی کرد.

یادآوری می شود که کنسرت گروه «آوا» به سرپرستی صابر نایبی و خوانندگی عیسی فرزان فر و مجتبی عسگری  و با مجری­گری مجری توانمند شهرمان جلیل درهمجانی در دو سانس ساعت 18-20  و 21-23   روز پنجشنبه 20 اردیبهشت ماه در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میانه(سینما فرهنگ) میزبان علاقه مندان به موسیقی سنتی ایرانی خواهد بود.

 

دیدگاه ها

گزارشات تصویری

کارتون

آخرین خبرها