درخواست فرماندار از نمایندگان مردم میانه

برای حل مشکلات هر دو نماینده پای کار باشند

شناسهٔ خبر: 40489 -
اخبار میانه
دکتر شیویاری پابه پای ما برای پیگیری مشکلات شهرستان ثابت قدم است و ما امیدواریم که آقای فرمند هم به این جمع بپیوندند تا شهرستان از پتانسیل هر دو نماینده شهر بهره مند شود. وی گفت علیرغم اعلام قبلی که اینجانب به عنوان سرپرست فرمانداری تبریز انتخاب شده بودم. فعلاً در میانه هستم و  علاقه و تلاشی هم برای رفتن از این شهر ندارم. اگر دستم خودم باشد فعالیت در میانه را برای اتمام پروژه هایی که شروع کردم به شهر دیگر ترجیح می دهم.

نشست خبری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با خبرنگاران شهرستان حاوی نکات حائز اهمیتی بود که در پی می آید.

پیشرفتهای قابل قبول اجرایی طرح گاوداری 6 هزار راسی میانه و راه اندازی  فاز 3 فولاد میانه که برای بیش از 200 نفر ایجا اشتغال خواهد کرد، راه اندازی و افتتاح نیروگاه بادی در بخش کاغذکنان از جمله خبرهای خوش شکری فرماندار میانه در جهت ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان بود که نوید بخش توسعه متوازن شهرستان است. طرح گاوداری 6هزار راس که در اطراف روستای اکرم آباد میانه احداث می شود مراحل نهایی خود را سپری می کند و 6 میلیارد تومان هزینه اولیه برای تملک زمین و اجرای تاسیسات اولیه اختصاص یافته است که آقای فرماندار امید بسیاری به نقش آن در اقتصاد شهرستان بسته است. چرا که داشتن برنامه تولید روزانه 200 تن شیردر این مرکز قطعاً عواید بسیار زیادی برای کشاورزی منطقه و اهالی دارد. 

نیروگاه بادی بخش کاغذکنان 50 مگاوات برق تولید خواهد کرد. در حالی که کل برق مصرفی شهرستان 40 مگاوات است. یعنی 10 درصدبرق بیشتر از مصرف شهرستان از این نیروگاه وارد خط خواهد شد که این امر اتفاق بسیار مبارکی است.

مشارکت ویژه اهالی و کشاورزان پایاب سد آیدوغموش در سال 96 باعث شده اجرای پایاب این سد در مقایسه با 12 سال گذشته افزایش چشمگیری داشته باشد. به نحوی که فقط در سال جاری 2000 هکتار آماده بهره برداری شده در حالی که از سال 84 یعنی طی 12 سال گذشته فقط 2700 هکتار به بهره برداری رسیده است. و این ممکن نبود مگر با مشارکت بسیار عالی و گسترده کشاورزان منطقه که حمایتشان قابل تقدیر است.

یکی دیگر از مباحث فرماندار در این نشست خبری موضوع راه و حمل و نقل جاده ای بود. وی با اشاره به تردد بیش از 10 هزار خودرو در روز از محور میانه- تبریز، تعریض و چهار بانده کردن این جاده را لازم و ضروری دانست و گفت: این حجم تردد به اطلاع وزارت راه رسیده و کارشناسان مطالعات اولیه خود را انجام داده اند. وی اظهار امیدواری کرد که با ارسال گزارش به وزارتخانه در سالهای آتی شاهد اختصاص بودجه به منظور اجرایی شدن طرح چهاربانده شدن جاده میانه تبریز باشیم.

ادامه نشست خبری فرماندار با سوال خبرنگار قافلان درباره ارتباط برگشت خوردن مصوبات شورای شهرو وجود اختلاف بین برخی اعضای شورای شهرو فرماندار با حال و هوایی دیگر برگزار شد. آقای فرماندار دراین خصوص با اشاره به اینکه متاسفانه برخی مصوبات شورای محترم شهر برخلاف مقررات تصویب می شوند، از اهتمام ویژه فرمانداری در خصوص کمک و یاری رساندن به شورای شهر برای اجرایی شدن مصوبات خبر داد و وجود این اختلافات را تکذیب کرد.

ادامه حضور شکری به عنوان فرماندار در شهرستان و روابط دستگاه اجرایی با نمایندگان شهر سوال بعدی بود که شکری با اعلام رضایت و قدردانی از تلاش هر دو نماینده شهر گفت: دکتر شیویاری پابه پای ما برای پیگیری مشکلات شهرستان ثابت قدم است و ما امیدواریم که آقای فرمند هم به این جمع بپیوندند تا شهرستان از پتانسیل هر دو نماینده شهر بهره مند شود. وی گفت علیرغم اعلام قبلی که اینجانب به عنوان سرپرست فرمانداری تبریز انتخاب شده بودم. فعلاً در میانه هستم و  علاقه و تلاشی هم برای رفتن از این شهر ندارم. اگر دستم خودم باشد فعالیت در میانه را برای اتمام پروژه هایی که شروع کردم به شهر دیگر ترجیح می دهم.

دیدگاه ها

گزارشات تصویری

کارتون

آخرین خبرها