محل دفن اسطوره و قهرمان آذربایجان را تغییر دادند

فرصت تاریخی برای میانه از دست رفت

شناسهٔ خبر: 40469 -
اخبار میانه
و آنهایی که هنوز متوجه عمق فاجعه این فرصت سوزی نشده اند به جای خجالت کمی فکر کنند. ما هم این سطور را برای ثبت در تاریخ میانه می نویسیم. باشد که آیندگان در نفرین هایشان ما را معاف کنند. 

از دیروز چقدر امیدوار شده بودیم به توسعه میانه! در جلسه هماهنگی مراسم تشییع پیکر دهقان فداکار آذربایجان ازبرعلی خواجوی تصمیم گرفته شده بود که پیکر ایشان در پارک لاله میانه دفن شود. این تصمیم برای ارزش گذاری به ایثارگری این همشهری میانه ای بسیار مورد توجه شهروندان و فعالان اجتماعی و فرهنگی و عموم مردم قرار گرفته بود. مخصوصاً اینکه در همان جلسه اول راه آهن کشور قرار بود یادمان این مرد بزرگ را بر سر آرامگاهش نصب کند.

 اما شب گذشته ظاهراً به پیشنهاد یکی از مسئولین محل مورد نظر به بهانه های واهی تغییر کرده و نهایتاً قرار شده امروز دهقان فداکاری را که در دنیا شناخته شده بود در جوار امامزاده میانه دفن کنند.

صد حیف که این فرصت تاریخی را هم به خاطر اظهار نظر چند نفر از دست دادیم. اصلاً ما میانه ای ها خدای فرصت سوزی هستیم.

صد افسوس! کسانی که افاضه می فرموند جنازه ی شخصیت ها افتخار و گردشگر و آبادانی نمی آورد. با خیال راحت بخوابند. 

آنهایی که اظهار کرده اند پارک لاله محل جولان معتادان است و آنهایی که این سخن را شنیدند و سکوت کردند از خودشان خجالت بکشند. 

آنهایی که دم از غصبی بودن محل پارک لاله زده اند و این فرصت تاریخی را از میانه گرفتند، باید برای سالها فعالیت در محل غصبی به مردم پاسخگو باشند.

و آنهایی که هنوز متوجه عمق فاجعه این فرصت سوزی نشده اند به جای خجالت کمی فکر کنند.

ما هم این سطور را برای ثبت در تاریخ میانه می نویسیم. باشد که آیندگان در نفرین هایشان ما را معاف کنند. 

مطالب مرتبط:

فرصت تاریخی دهقان فداکار برای میانه

دیدگاه ها

کاربر میهمان
۹۶/۹/۱۳ ۲۲:۴۹

ازصبح امروز به این می اندیشم که ما چقدر گرفتار واسیر افکار پوچ واپسگراها هستیم که این فرصت تاریخی را به هیچ از دست دادیم نویسنده دانمارکی با اندیشه خود داستانی خلق میکند که مردی هنگام عبور از کنار سدی متوجه سوراخ شدن آن شده وبا فروبردن انگشت در داخل سوراخ مانع فاجعه ای میشود وهمین بهانه میشود جهت ساخت تندیس ویادبود وجلب توریست که گویا چنین چیزی حقیقت دارد واین حکایت ماست که شاهد زنده یک حماسه را با کج اندیشی در گور فراموشی میگذاریم ودر جایی دفن میکنیم که محل گذر کمتر مسافر وتوریستی خواهد بود واین یعنی فاجعه چشم تصمیم گیرندگان روشن وبدانیم که تاریخ فراموش نخواهد کرد

kazemkhany-f
۹۶/۹/۱۳ ۱۰:۳۴

باسلام.بسیار متاثر شدییم از شنیدن خبر عوض شدن جایگاه دفن مرحوم ازبرعلی خاجوی ،وفرصت تاریخی که قرار بود برای میانه مظلوم باشد.ومسئولین با عرض پوزش بی فکر و فرصت سوز ،که همیشه دستشون برا منزوی کردن میانه فعال هست.جایگاه انسان رو در پیش خدا، اعمال نیک او رقم میزند .بارالها این فرد خوش اعمال ونیک سرشت رو قرین رحمت الهی قرار بده....خدایا از تو میخوام وجدان مسئولین بی مسئول و نادان رو به راه راست هدایت فرما.

گزارشات تصویری

کارتون

آخرین خبرها