جایگاه ابدی ازبرعلی خواجوی کجا خواهد بود؟

فرصت تاریخی دهقان فداکار برای میانه

شناسهٔ خبر: 40465 -
اخبار میانه
لذا در این فرصت کم تا تشییع پیکر آن مرحوم از عموم همشهریان عزیز تقاضا داریم با پیوستن به این کمپین از تمامی پتانسیلها و توانایی خود برای تحقق این امر استفاده نمایند و با حمایت از این ایده، این فرصت تاریخی را برای شهرمان از دست ندهیم.

شاید الان زمان مناسبی برای نوشتن این مطلب نباشد. شاید خیلی ها فکر کنند که همه در حال عزاداری هستند و شما در پی بهره برداری از این فرصت. ولی چاره ای نیست. وقت کم است و زمان بسیار مغتنم.

ازبرعلی خواجوی همان دهقان فداکاری که قهرمان کودکی بسیاری از ایرانیان بوده و خواهد بود. همان کسی که بی منت برای نجات همنوعانش به استقبال مرگ رفت و اسطوره شد. دنیا صدای دهقان فداکار میانه ای را شنید و همه به احترام این مرد بزرگ تمام قد ایستادند و تعظیم کردند. 

اما این مرد بزرگ دیروز دعوت حق را لبیک گفت و به سوی خالق خود سفر کرد. حالا ما مانده ایم و یک چشم گریان و یک دل امیدوار. امیدوار به درس فداکاری که ریزعلی به ما داد و وظیفه ماست که این درس را به فرزندانمان منتقل کنیم تا مرام آزادگی و ایثار فراموش نشود. 

در این فرصت کم تا تشییع جنازه آن بزرگوار و به منظور ماندگار شدن این اسطوره فداکاری پیشنهاد می کنیم پیکر این مرد بزرگ در یکی از میادین شهر به خاک سپرده شود تا آینده گان نیز بدانند که این دهقان فداکار چه کار بزرگی کرده است. بگذارید فرزندانمان بدانند که مردم و مسئولین قدر و منزلت ایثارگری و از خود گذشتگی را خوب می دانند و آنرا پاس میدارند. تدفین این مرد بزرگ در گلزار مومنین حتی در قطعه نام آوران این شهر باعث فراموشی وی خواهد شد. 

دهقان فداکار این پتانسیل را دارد که در سالهای آینده گردشگران زیادی برای دیدن مقبره این مرد بزرگ به این شهر بیایند پس این فرصت را از دست ندهیم

لذا در این فرصت کم تا تشییع پیکر آن مرحوم از امام جمعه محترم شهر، معاون محترم استاندار و اعضای محترم شورای تامین شهرستان در خواست می کنیم تا این موضوع مهم را مد نظر داشته باشند. همچنین از عموم همشهریان عزیز تقاضا داریم با پیوستن به این کمپین از تمامی پتانسیلها و توانایی خود برای تحقق این امر استفاده نمایند و با حمایت از این ایده، این فرصت تاریخی را برای شهرمان از دست ندهیم.

محمدصادق نایبی                     سعید سید صدری                        قادر حسن زاده 

و کلیه میانه ای هایی که دلشان در گرو سربلندی میانه است. 

 

 

دیدگاه ها

فتحی
۹۶/۹/۱۲ ۱۱:۳۲

به نظر من بهترین مکان برای دفن ایشان ، در صورت موافقت خانواده ایشان و مسئولین مربوطه محوطه ایستگاه راه آهن می باشد.

گزارشات تصویری

کارتون

آخرین خبرها