شهردار میانه در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه میانه گزارشی فعالیت های شهرداری ارائه کرد.

مشروح سخنرانی شهردار میانه پیش از خطبه های نماز جمعه دهم آذرماه 1396

شناسهٔ خبر: 40462 -
اخبار میانه
عسگر نصیری در سخنان خود گزارشی از وضعیت شهرداری و فعالیت های انجام گرفته در دو ماه گذشته و برنامه های مورد نظر برای اجرا در آینده را بیان کرد.

به گزارش قافلان به نقل از روابط عمومی شهرداری میانه: عسگر نصیری در سخنان خود پیش از خطبه های نمازجمعه این هفته میانه گزارشی از وضعیت شهرداری و فعالیت های انجام گرفته در دو ماه گذشته و برنامه های مورد نظر برای اجرا در آینده را بیان کرد.

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد و تقدیر و تشکر از مردم عزیز و مسئولین گرامی و بخصوص امام جمعه فاضل و دانشمند شهرمان که این فرصت را در اختیار بنده گذاشتند تا لحظاتی در خدمت همشهریان گرامی باشم.

ابتدا خداوند منان را شاکرم که افتخار خدمتگزاری به مردم شریف میانه را به بنده عطا فرمود و از اعتماد ارزشمند مسئولین محترم  و بخصوص اعضای محترم شورای اسلامی شهر صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم و دست یاری و حمایت به سوی شما مردم عزیز دراز می کنم.

اخیراً یک عده که از این شهر دور هستند در رسانه ها رفتارهای ناشایستی داشتند و اذهان عمومی را مخدوش می کنند و تاثیر بدی بر انگیزه و اراده مردم گذاشته اند تا جلوی توسعه و پیشرفت شهر را بگیرند. این ها یک عده آدم منفی نگر هستند که تاجایی هم که بنده بررسی کردم تاکنون قدمی برای این شهر برنداشته اند.

من برخی از کارهایی را که در حال انجام هستند یا از برنامه های ما هستند و انجام خواهند شد را به حضورتان عرض می کنم.

کارخانه آسفالت شهرداری با ظرفیت تولید 60 تن در ساعت فعال است و می تواند روزانه بین 300 الی 400 تن آسفالت تولید کند.

در دو ماه گذشته 100 میلیون تومان اعتبار برای رفع نقایص و تکمیل تجهیزات کارخانه هزینه و به طور کامل راه اندازی کرده ایم و دنبال این هستیم که سند کارخانه آسفالت را به نام شهرداری بزنیم که متاسفانه تاکنون این کار انجام نشده و حتی کارخانه گواهی فنی هم ندارد.

3000 تن قیر دولتی به این شهر اختصاص داده شده تلاش می کنیم در سال 97 معابری را که نیاز به آسفالت دارند با استفاده از این قیر آسفالت کنیم.

پروژه کمربندی شاید مطالبه 30 ساله مردم میانه است که قسمتهای کمی از آن انجام شده و بخش هایی هم نیمه کاره مانده است که سعی می کنیم آن ها را هم انجام دهیم و پیمانکار قطعه پل حصار تا کشتارگاه قدیم را انتخاب کرده ایم و هم اکنون کار را شروع کرده است.

متأسفانه تا امروز مصوبه کمیسیون ماده 5 کمربندی جنوبی اخذ نشده است و در دو ماه گذشته همکاران من مصوبه لازم را از کمیته فنی کمیسیون اخذ کرده اند و آلبوم اجرایی اش آماده شده و مذاکرات با مالکین زمین های واقع در مسیر در حال انجام است.  و به مردم عزیز قول می دهیم که تا خردادماه بتوانیم این مسیر را بازگشایی نماییم.

طرح میدان ورودی از سمت زنجان سه سال بود که رها شده بود ما دوباره کار را شروع کرده ایم و چون 65 متری پاسداران از اندیشه هم باید به این میدان برسد اجرای هر دو پروژه را همزمان از سر گرفته ایم و تا بتوانیم در آینده نزدیک ورودی شهرمان از سمت زنجان را سامان دهی کنیم.

میدان ورودی از سمت راه آهن هم به همین شکل الان در حال اجراست.

در بازدیدی که از سطح شهر داشتم دیدم که قبل از حضور بنده کوچه هایی را جدولگذاری و جوبسازی کرده اند که زحمت کشیده اند ولی آسفالت این کوچه ها انجام نشده و به همان وضعیت رها شده اند و این امر باعث ایجاد مشکلات برای مردم شده است. چرا باید مردم این مشکلات را تحمل کنند؟ ما باید برای تمامی کارهایمان آمادگی داشته باشیم تا همه چیز سر موقعش انجام شودو باعث اذیت مردم نشویم.

از شورای محترم اسلامی شهر درخواست کردیم که مبلغ 600 میلیون تومان برای انجام آسفالت کوچه ههای نیمه کاره اختصاص دهند که اخیراً با عنایت اعضای محترم شورا و فرماندار محترم مورد موافقت قرار گرفت و الان در مرحله انتخاب پیمانکار هستیم و امیدوارم با شروع پروژه آسفالت کوچه ها بتوانیم مردم را از این وضعیت نجات دهیم.

سکونت­گاه های غیر رسمی در شهر ما رشد زیادی کرده اند. علتش این است که طرح تفصیلی شر ما در سال 74 مطالعه شده و در 76 ابلاغ شده است که 20 سال از آن می گذرد و باید به فکر می بودند و هر ده سال یکبار آن را بروزرسانی می کردند تا نیازهای مردم به ساخت و ساز و آبادانی شهر را جوابگو باشد و اگر این کار انجام می شد ما می توانستیم بازآفرینی شهری و اصلاح بافت های فرسوده را اجرا کنیم که متأسفانه این کار انجام نشده و در این دو دهه به این مسئله توجه نشده و شهر بدون برنامه توسعه یافته است و این مشکلات به وجود آمده است.

برای آسفالت انتهای شهرک ولیعصر(عج) با پیگیری برخی از عزیزان 500 میلیون تومان اعتبار دولتی اختصاص یافته که همه می دانیم اگر جدولگذاری انجام نشود آسفالت شدنی نیست برای همین تلاش کردیم که 400 میلیون تومان اعتبار برای این کار اختصاص یابد که این کار هم صورت گرفته که اگر مشکلات جوی پیش نیاید در چند روز آینده این کار را هم شروع خواهیم کرد.

قبلاً یک ایستگاه آتشنشانی در مجاورت پارک بانوان بوده که متأسفانه این ایستگاه تعطیل شده و بلاتکلیف بود و ما در تلاشیم با همکاری زحمتکشان عزیزمان در سازمان آتشنشانی مجدداً این ایستگاه را راه اندازی کنیم و زمان امدادرسانی را در این منطقه از 20 دقیقه به 5 دقیقه کاهش دهیم.

یک بودجه دولتی دیگر هم برای ایجاد یک ایستگاه آتشنشانی جدید در نقطه مناسبی از شهر اختصاص یافته که دنبال مکان یابی برای اجرای این طرح هستیم.

جدولگذاری مسیر بلوار گلزار مومنین چندین سال است که به همین صورت باقی نیمه کاره مانده، بنده دستور دادم که این پروژه تکمیل شود و الان کار آن آغاز شده است.

ورودی های شهرمان مهم هستند و ما باید خیلی در این زمینه اثرگذار باشیم. وردی های شهر نشان دهنده کل شهر هستند و یکی که وارد می شود با دیدن ورودی ها در مورد همه شهر قضاوت می کند. وضعیت فعلی جاده ترانزیت واقعاً در شأن و منزلت این شهر نیست. من دنبال این هستم که زیرسازی و آسفالت این جاده و تقاطع های آن را اصلاح هندسی بکنم تا وضعیت آن در شأن شهرمان باشد.

عده ای از عزیزان می گویند در شهر ما تقاطع غیر هم سطح وجود ندارد. بنده بررسی کرده ایم و یک مشاور شناسایی کرده ایم. این درست نیست که یک آبراهه را زیرگذر بکنیم و مردم را از آن عبور دهیم. به طور کلی وضعیت جاده ترانزیت مطلوب نیست و ما دنبال اصلاح تقاطع ها و ایمن سازی این جاده ار در برنامه کاری خود دیده ایم و ایجاد تقاطع غیر هم سطح هم باید مطالعه و بررسی شود و اگر تصویب شد در بودجه سال آینده لحاظ شود و اجرا کنیم.

بازآفرینی شهری برای ما مسئله مهمی است و ما امروز در مرکز شهر بافت فرسوده زیادی داریم. در پایین دست همین امامزاده طرح احداث پارکینگ داده اند که من وقتی بررسی کردم دیدم اتفاق خاصی نیافتاده و شاید تنها یک ساختمان تخریب کرده بودند و بقیه مانده بود که در این چند روز 50 تا 60 درصد از کار را پیش برده ایم و من از مردم عزیز خیلی تشکر و قدردانی می کنم که واقعاً همکاری شان در این زمینه بسیار خوب بوده و امیدوارم با مشارکت مردم و سرمایه گذاران طرح بازآفرینی بافت های فرسوده شهری را اجرا کنیم.

در بحث شهرسازی یک بررسی کردیم دیدیم متأسفانه هنوز نقشه "یک دو هزارم" شهری را نداریم. از مدیرعامل محترم شرکت زیستا که طرح جامع توسعه شهری میانه را کار می کند دعوت کردیم تشریف اوردند میانه و از ایشان خواستیم که کمک کنند و از دیگر مسئولین که دخیل بودند در موضوع، از جمله مسئولیت وزارت مسکن و شهرسازی خواهش کردیم که طرح جامع توسعه شهری و طرح تفصیلی شهر را همزمان کار کنیم که آن ها هم لطف کردند و قبول کردند که برای این کار ها هم باید مشاور انتخاب کنیم، هم در بحث سکونت­گاه های غیر رسمی هم در تهیه نقشه "یک دوهزارم" و هم در طرح تفصیلی که انشاألله با همت شورای محترم و فرماندار محترم بتوانیم این کار سه ساله را در عرض یک یا یک ونیم سال انجام دهیم تا گشایشی شود و مردمی که به دنبال مجوز برای ساخت و ساز های خود هستند از مشکلات عدیده ای که با آن مواجهند رها شوند.

زمین های قولنامه ای یکی اتز مشکلات عمده مردم است که چون شهرداری در این زمین ها مجوز ساخت و ساز نمی دهد باعث گسترش ساخت و سازهای بی رویه و غیر مجاز می شود. ما در این مورد مکاتبات لازم را با شورای شهر و فرمانداری انجام داده ایم و دنبال این هستیم که موافقت لازم برای صدور پروانه برای زمین های قولنامه ای را اخذ کنیم تا ساخت و سازها قانونی شود و صاحبان این نوع زمین ها هم بتوانند به شهرداری مراجعه کنند و جواب بگیرند و مشکلی از این حیث نداشته باشند.

مشاغلی که مزاحم آسایش مردم هستند یکی از مهمترین مشکلات شهری هستند که ما برای چاره اندیشی در این مورد چند جار ار دیده ایم و بررسی کرده ایم و امیدواریم با همت همکاران و نهادهای دخیل در این باره بتوانیم این مشاغل را سامان داده و از محیط شهری خارج کنیم.

در مبحث زیباسازی می توانیم با یک کار کوچک و رنگ آمیزی کرکره های مغازه ها قدم مثبتی برای زیبایی فضای شهری برداریم و درخواست من از مردم این است که در این مورد همکاری کنند و مبلمانی که هویت بخش شهرمان باشد به وجود آوریم.

شهربازی متأسفانه علیرغم قراردادی که ده سال است با پیمانکار بخش خصوصی بسته شده نتیجه نداشته. ما به پیمانکار یک ماه مهلت داده ایم که به تعهداتش عمل کند. در غیر این صورت ما از طریق مراجع قانونی اقدام خواهیم کرد. این وضعیت شایسته مردم شریف میانه نیست.

بخشی از املاک شهرداری فاقد سند مالکیت هستند که ما به دنبال اخذ اسناد مالکیت آن ها هستیم و امروز سند کشتارگاه را هم به نام شهرداری اخذ کرده ایم.

ادامه خیابان ابوذر را که به میدان دادگستری متصل می شود اجرا می کنیم. بخشی را که آماده سازی شده بود آسفالت کردیم و بقیه را هم پیگیریم که بازگشایی و تکمیل شود.

زاغه مهمات پادگان به طور کامل تخلیه شده و ما در چند روز گذشته شاید بیشتر از 20 جلسه با فرماندهی محترم پادگان در این زمینه داشته ایم تا مصالحه ای انجام شود و شهرک مسکونی ایجاد شود تا هم به زیبایی شهر و هم به آسایش و آرامش شهروندان عزیزمان کمک کند.

در قسمت های شمالی مسیر کمربندی جنوبی هم با مالکین محترم مذاکرات لازم را انجام داده ایم و سعی مان بر این است در این منطقه هم گشایش انجام شود تا مردم به مطالبات 30 ساله شان برسند.

با امور آب مکاتبه کرده ایم تا رودخانه را در محدوده شهری به شهرداری تحویل دهند تا ما یک فضای مناسب در این منطقه ایجاد کنیم وو مردم بتوانند  برای گذران اوقات فراغت از آن استفاده کنند.

همچنین من پیگیری کردم که یک انشعاب از سد آیدوغموش برای میانه بگیریم اگر توانستیم برای آب شرب و اگر نتوانستیم برای فضای سبز استفاده کنیم.

امروز نیازمند این هستیم که هم جهت با دنیا حرکت کنیم. تلاش می کنیم سیستم شرایط اتوماسیون اداری مان را طور فراهم سازیم که مردم به زحمت نیافتند و نیاز نباشد هر روز به شهرداری مراجعه کنند. درخواستهایشان را از طریق اینترنت ارائه و پاسخ دریافت کنند. در همین راستا امروز دستگاه های کارت خوان را در واحدهای درآمد و نوسازی مستقر کردیم و دیگر نیازی به مراجعه به بانک و علاف شدن در صف انتظار نیست و بدون مراجعه به بانک کی توانند فیش هایشان را پرداخت و اموراتشان را انجام دهند.

در مورد تخلفات ساختمانی و سد معبر جا دارد که بنده از همکاری رئیس محترم دادگستری، دادستان محترم و فرمانده محترم نیروی انتظامی تقدیر و تشکر نمایم هم چنین تشکر کنم از همکاران خودم که در این حوزه واقعاً زحمت کشیدند. از مردم عزیز تقاضای کمک داریم تا در این زمینه به ما کمک کنند تا بتوانیم ساماندهی کنیم. همه ما می دانیم که گذاشتن یک مانع در مسیر تردد مردم تضییع حق الناس است و بخشیدنی هم نیست.

در بحث درآمد و هزینه بودجه خاصی به شهرداری داده نمی شود و شهرداری به دست مردم اداره می شود. الان قبض های نوسازی به خدمت مردم شریف رسیده، کمک کنید تا در انجام پروژه های عمرانی تسریع کنیم.

در کمیسیون ماده صد پیگیری کردیم که مشکلات مردم حل شود و مردم معطل نشوند.

ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از باری و مسافرکش ساماندهی می شود و برای همگی مجوز صادر می شود. خواهش من هم از همکارانم و هم از مردم عزیز این است که اگر خودرویی به صورت غیر مجاز وارد شهر می شود و ایجاد مزاحمت برای مردم می کند گزارش کنند تا رسیدگی و برخورد کنیم.

به دنبال نوسازی ناوگان حمل مسافر درون شهری هستیم و یک بحث ما هم این است که شهرمان را پیاده محور تعریف کنیم و دنبال تکمیل مطالعات آن هستیم تا مسیرهای میدان آزادی تا چهارراه طالقانی و کوی نیری (نجاران) را به پیاده راه تبدیل کنیم  مردم بتوانند به راحتی در این مسیرها تردد کنند.

در بحث خدمات شهری بنده خودم بالشخصه از وضعیت خدمات شهری رضایت ندارم مردم بهترین ناظر در این زمینه هستند و می توانند به ما کمک کنند. اما متأسفانه در این زمینه برخی حرکت های منفی صورت می گیرد. امروز چرا باید سطل زباله های ما را آتش بزنند؟ چرا باید پایه های سطل ها را بشکنند؟ این ها چه کسانی هستند؟ دنبال چه هستند؟ مردم باید از این مسائل آگاه شوند، یک گروهی در این شهر هستند که این کارها را انجام می دهند و من این را می گویم تا مردم بدانند بنده خودم در مقابل این ها خواهم ایستاد و مطمعناً با کمک همکارانم جلوی این کار گرفته می شود.

بنده و همکارانم در واحد خدمات شهری تلاش می کنیم که محیطی سالم و بهداشتی برای مردم فراهم کنیم و بنده از همه همکاران عزیز که در این حوزه زحمت می کشند تقدیر و تشکر می کنم ولی من و معتقدم باید بیشتر از این در ارتقا سطح کیفی و کمی خدمات تنظیفی شهر تلاش کنیم.

متاسفانه بعضی از شهروندان هم آنگونه که باید با ما همکاری ندارند و بعضی مسائل را رعایت نمی کنند که خواهش ما این است که در مواردی مثل زمان بیرون گذاشتن زباله و خودداری از آتش زدن زباله ها و ریختن ضایعات در آبروها، خودداری از ریختن نخاله های ساختمانی در کنار جاده و رودخانه را رعایت کنند و یاریگر خادمان خود باشند.

ریختن زباله در در اطراف رودخانه موجب آلودگی های زیست محیطی شده، از مردم عزیز خواهش می کنم که نگذارند این کار انجام شود و ما با وارد کردن بخش خصوصی در این زمینه جلوی بسیاری از این مسائل را خواهیم گرفت.

شهرک هایی هستند که هنوز به شهرداری تحویل داده نشده ان. مثل شهرک نیروی انتظامی یا شهرک نهضت سوادآموزی که هیچ کدام معابرشان را کامل نکرده اند. بنده با مراجع قضایی مکاتبه و این مسئله را پیگیری کرده ام. مدیران عهامل و هیئت مدیره های این شهرک ها باید بیایند و به مردم پاسخگو باشند.

 این برای ما قابل قبول نیست که بیایند پول از مردم بگیرند و با این وضعیت رها کنند و بروند و این وسط هم مردم و هم شهرداری را دچار مشکل کنند. بیایند هزینه اش را بپردازند و تحویل دهند یا خودشان تکمیل کنند.

سرانه فضای سبز در ایران 120متر مربع است و در شهر ما این رقم 6 متر مربع می باشد . تلاش ما این است که این فضا را تجهیز و توسعه دهیم  تا مردم استفاده کنند.

یک عده بیان میکنند که به پارک آزادگان رسیدگی می کنید ولی به پارک دانش نه، مردم بدانند امروز یک عده برای خیابان های این شهر هم سند در آورده اند. خیابانی که در سال 60 احداث شده است. مردم باید آگاه شوند، من نمیدانم که چه کسانی در این کارها دست دارند. این را فقط برای این میگویم که مردم بدانند و خیانت نشود به این شهر.

امیدوارم که بتوانیم از عهده این مسئولیت خطیر برآییم و تقدیر و تشکر میکنم از همه عزیزانی که به حرف های بنده گوش دادند و همچنین تشکر دارم از زحمات کسانی که زحمتکشان نظام و مردم هستند و از شما مردم عزیز خواهشمندم که دست به دست هم دهیم تا هر تک تک مان در توسعه و ابادانی شهرمان سهیم باشیم .

خدایا چنان کن سرانجام کار / تو خوشنود باشی و ما رستگار / والسلام علیکم ورحمت الله

 

دیدگاه ها

گزارشات تصویری

کارتون

آخرین خبرها