محمدرضا عبداللهی، عضو بنیاد ملی نخبگان در آستانه مسابقات مهارت ابوظبی

عدم حمایت‌ها، نخبه میانه‌ای را از اعزام به مسابقات جهانی بازداشت

شناسهٔ خبر: 40430 -
اخبار میانه
این جوان شایسته‌ی میانه‌ای که بعد از کسب مدال طلاي كشوري به اردوي مرحله‌ي ١جهاني در سازمان تحقيقات پژوهشي ايران و كره‌جنوبي اعزام شد، علی‌رغم همه شایستگی‌هایش و با این‌که توانسته است با مهارت بالای خود در رنگ‌آمیزی خودرو شگفتی همگان را برانگیخته و جواز حضور در مسابقات جهانی مهارت در ابوظبی (امارات) را کسب کند اما به‌سبب برخی مشکلات و عدم حمایت مسئولین و حق‌کشی روشن و واضح آنان از حضور در مسابقات جهانی بازمانده و نفر بعدی با فاصله چشم‌گیر به‌جای او به مسابقات جهانی اعزام می‌شود.

قافلان- سرویس جامعه: «محمدرضا عبدالهی دانشجوی رشته کارشناسی مهندسی متالوژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در هفدهمین دوره مسابقات ملی مهارت (کشوری) در رشته نقاشی خودرو به مدال طلا دست یافت.»
این خبری بود که چند ماه گذشته در تلکس‌های خبری میانه و دانشگاه آزاد اسلامی مخابره شد.
محمدرضا عبدالهی در این دوره از مسابقات به عنوان جوان نخبه در رشته نقاشی خودرو برگزیده شد و توانست با تمام توان و قدرت خود بر همه رقبای خود غلبه کرده و با کسب مدال طلای این رقابت ها، به المپیاد جهانی راه پیدا کند.
این رقابت‌ها تحت عنوان «مسابقات ملی مهارت» هرساله با هدف حضور جوانان شهرستانی و بروز استعدادهای نهفته آنان برگزار می‌شود.
شناسایی نخبگان مهارتی، استفاده بهینه از ظرفیت جوانان مهارت‌آموخته، تبادل اطلاعاتی فنی و تجارب حرفه‌ای است.
فراهم نمودن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان، کشف پرورش و ارتقاء مهارت استعدادهای جوانان، معرفی جوانان مهارت‌آموخته به کارآفرینان و ایجاد انگیزه از دیگر اهداف مهم برگزاری مسابقات ملی مهارت بوده است.
مسابقات جهانی مهارت پیشینه‌ای بیش از ۵۰ سال دارد که در ایران، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای ایجاد فضای رقابتی بین جوانان و نیز بهبود کیفیت آموزش‌های فنی و حرفه ای در کنار ارتقاء استانداردهای مهارتی، مسابقات ملی را به صورت سالیانه برگزار می‌کند.
به گزارش خبرگزاری آنا، برترین‌های این رقابت‌ها در قالب تیم‌ملی مهارت به اردوهای آماده‌سازی جهت حضور در چهل‌وچهارمین دوره مسابقات جهانی مهارت که در ۲۰۱7 میلادی در ابوظبی (امارات) برگزار می‌شود، اعزام خواهند شد.
حضور عبداللهی در مسابقات جهانی امارات امّا  منتفی‌ست
بنا به گزارش‌های رسیده به دست قافلان این جوان شایسته‌ی میانه‌ای که بعد از کسب مدال طلاي كشوري به اردوي مرحله‌ي ١جهاني در سازمان تحقيقات پژوهشي ايران و كره‌جنوبي اعزام شد، علی‌رغم همه شایستگی‌هایش و با این‌که توانسته است با مهارت بالای خود در رنگ‌آمیزی خودرو شگفتی همگان را برانگیخته و جواز حضور در مسابقات جهانی مهارت در ابوظبی (امارات) را کسب کند اما به‌سبب برخی مشکلات و عدم حمایت مسئولین و حق‌کشی روشن و واضح آنان از حضور در مسابقات جهانی بازمانده و نفر بعدی با فاصله چشم‌گیر به‌جای او به مسابقات جهانی اعزام می‌شود.
حال با توجه به شعار حمایت از جوانان و نخبگان به عنوان سرمایه اجتماعی که همیشه لقلقه‌ی زبان مسئولین خردوکلان است امیدواریم با عنایت مسئولین به نقش و تاثیرگذاری جوانان متخصص در رشد علمی کشور در عرصه‌های علمی، صنعتی و هنری دیگر شاهد فرصت‌سوزی‌های این‌چنین نباشیم.

دیدگاه ها

مرسلی
۹۶/۷/۲۶ ۱۶:۳۳

آرزوی موفقیت های بیشتر را دارم

گزارشات تصویری

کارتون

آخرین خبرها