با بي‌توجهي دانشگاه علوم پزشکي تبريز و عدم پرداخت مطالبات پزشکان

تنها کلينيک تخصصي شهردر آستانه‌ي تعطيلي

شناسهٔ خبر: 20612 -
اخبار میانه
اخیراً و در پی عدم همکاری موثر دانشگاه علوم پزشکی استان با این مرکز تخصصی درمانی و پرداخت نشدن حقوق و مزایای پزشکان و کادر اجرایی، انگیزه پزشکان متخصص برای حضور در این مرکز کم رنگ شده و دیگر تمایلی به ادامه فعالیت در این کلنیک ندارند.

گزارش ميداني قافلان از علل غيبت نظير به اعتصاب پزشکان در کلينيک امام علي (ع)

شهرستان ميانه با جمعيتي بالغ بر 200 هزار نفر بعد از تبريز دومين شهر بزرگ استان آذربايجان شرقي شناخته شده است. پر واضح است که يکي از مهمترين نيازهاي مردم در تامين رفاه زندگي، توجه به بهداشت و درمان است و از سوي ديگر افرادي که ماهانه مبلغ حق بيمه خود را پرداخت مي کنند انتظار استفاده از مزايا و امکانات تأمين اجتماعي را دارند اما متأسفانه در شهر ميانه مشکلات بسياري در اين زمينه دامنگير افراد شده است. از جمله اين مشکلات شلوغي بي حد و حصر تنها کلنيک سازمان تامين اجتماعي شهرستان که بيمه گذاران و بيماران را کلافه کرده و مردم منتظر اقدام عملي مسئولين براي سيل مراجعه کنندگان به اين مرکز درماني هستند. چه بسيارند بيمه شدگاني که به خاطر ازدحام جمعيت حاضر به مراجعه به اين مرکز نيستند چرا که بايد از صبح زود براي اخذ نوبت در صف هاي طولاني ايستاده و منتظر باشند.

همين وضعيت در ديگر کلنيک هاي درماني شهر نيز مشاهده مي شود. مثلاً در کلنيک الزهرا مردم از صبح زود  دفترچه هاي درماني خود را روي هم تل انبار مي کنند و با نوشتن اسامي خود تا آمدن متصدي، بيرون از ساختمان منتظر مي مانند. و در اين بين چه سوء استفاده هايي که از وضعيت به وجود آمده نمي شود.

تنها کلنيک تخصصي شهرستان در آستانه تعطيلي

اما در اين وضعيت جاي کلنيک هاي تخصصي در شهرستان خالي بود که 2 سال پيش به همت جمعي از پزشکان اولين کلنيک تخصصي شهرستان که در نوع خود بعد از کلنيک هاي تبريز ، اولين در شهرستان هاي استان بود افتتاح شد.  اين کلنيک که با نام امام علي(ع) مشغول ارائه خدمات تخصصي به بيماران مي باشد با حدود 11 پزشک متخصص در 2 سال گذشته خدمات درماني ارائه کرده اند که جاي قدرداني دارد. اما اخيراً و در پي عدم همکاري موثر دانشگاه علوم پزشکي استان با اين مرکز تخصصي درماني و پرداخت نشدن حقوق و مزاياي پزشکان و کادر اجرايي، انگيزه پزشکان متخصص براي حضور در اين مرکز (که انصافاً خدمات ارزنده اي به شهروندان ارائه مي کردند) کم رنگ شده و ديگر تمايلي به ادامه فعاليت در اين کلنيک ندارند. 

گزارش قافلان از محل کلنيک امام علي(ع) حکايت از سرگرداني بيماران در اين محل دارد. يک بيمار سالخورده که به همراه دخترش روي پله هاي اين کلنيک نشسته بود به خبرنگار قافلان گفت: دومين روز پياپي است که براي ويزيت بيماريش به اين محل مراجعه مي کند که پزشک معالج اش نيست و مي گويند مرخصي رفته در حالي که در امروز شنيديم دربيمارستان ويزيت مي کنند.

مريض ديگري که در هواي سرد زمستان پتويي به خود پيچيده و روي دوش فرزنداش در حال خروج از کلنيک است مي گويد: پزشکاني که در اين مرکز ويزيت مي کنند مطلب خصوصي ندارند و بيماران آنها مجبورند سختي هاي زيادي را براي ويزيت در بيمارستان متحمل شوند. اگر وضع به همين منوال ادامه يابد احتمال تعطيلي تنها کلنيک تخصصي شهر  وجود دارد و مي طلبد که فرماندار و نمايندگان محترم شهر براي رفاه حال شهروندان دست به کار شده و با هماهنگي متوليان امر مانع از تعطيلي آن شوند.

 

دیدگاه ها

کاربر میهمان
۹۵/۱۱/۹ ۱۲:۵۶

در این کلینیک شرافت و ارزش انسان به یغما برده می شود در شلوغی و ازدحام و بی توجهی.به جای اینکه این همه پزشک را بچپانند در یک سالن و یک راهرو می شود به این عزیزآن اجازه داده شود که هر جا دلشان خواست مطب باز کنند و طبق تعرفه دولتی ویزیت نمایند با عزت و احترام هم برای بیمار و هم برای پزشک. و دولت نیز مابه التفاوت حق ویزیت را بپردازد.همان کاری که در کلینیک می کند.

گزارشات تصویری

کارتون

آخرین خبرها