مظفر اجلی، مدیر اجرایی مهرانه میانه در گفت‌وگو با قافلان خبر داد؛

با همت خیّر بزرگ میانه‌ای مرکز شیمی‌درمانی مهرانه میانه احداث می‌شود

شناسهٔ خبر: 40576 -
یادداشت
فرهنگ حاکم بر مهرانه، اعتماد کامل به ارزشهای والای انسانی، اسلامی، نوع دوستی، فداکاری، یکپارچگی درونی و تعهد است. مهرانه سرزمین مهربانی‌هاست. امروز هیچ بیماری به دلیل نداشتن امکانات مالی از خدمات کلینیک مهرانه باز نمی‌ماند.

وفاق محلی و ده‌ها مهرانه‌ی دیگر
درجایی خوانده بودم: «مردی در كنار ساحل دور افتاده‌ای قدم می‌زد‏.‏ مردی را دید كه به طور مداوم خم می‌شد و صدف‌ها را از روی زمین برمی‌داشت وداخل اقیانوس پرت می‌كرد. دلیل آن كار را پرسید و او گفت:‏ الان موقع مد دریاست و دریا این صدف‌ها را به ساحل آورده است و اگر آنها را در آب نیندازم از كمبود اكسیژن خواهند مرد. ‏ مرد خنده‌ای كرد وگفت:‏ ولی در این ساحل هزاران صدف این شكلی وجود دارد‏.‏ تو كه نمی‌توانی همه‌ی آنها را به آب برگردانی! خیلی زیاد هستند وتازه همین یك ساحل نیست‏.‏ كار تو هیچ فرقی در اوضاع ایجاد نمی‌كند؟ مرد بومی لبخندی زد وخم شد و صدفی برداشت و به داخل دریا انداخت و گفت‏:‏ برای این صدف اوضاع فرق كرد‏»
این داستان برایم تازه معنا شد. وقتی اجلی با چمشهای خیس و صدای بغض‌آلود از دو دختر نوزده‌ساله‌ی نازنینی ستایش می‌کرد که برای بانویی سرطانی در گوشه‌ی این شهر جاروبرقی گرفته بودند.
وقتی می‌پرسم آیا این قبیل امور اجتماعی وظیفه دولت نیست صریح می‌گوید: «اینکه رفاه اجتماعی وظیفه‌ی دولت است شکی نیست اما کار خیر ربطی به دولتها ندارد. مگر در ممالک پیشرفته که از بالاترین سطح رفاه برخوردارند موسسات خیریه وجود ندارد؟»
از اینکه بگوید «ایده‌ی تاسیس دفتر مهرانه در میانه را یعقوب شیویاری داده است» ابایی ندارد.
وقتی نگاه‌های ما بلند باشد اینکه حامدی پیگیر گسترش مهرانه است را نباید با گمان اینکه روزی نامزد خبرگان بشود یا نشود درهم آمیخت.
اجلی هم که روزی دستی در آتش داشته امروز دیگر با سیاست و انتخابات خداحافظی کرده است.
اینکه کیافر ماهانه و صمیمانه آبونه‌ی مهرانه است نه ربطی به خط سیاسی او دارد و نه باید خللی در نگاه و نیک‌اندیشی ما ایجاد کند.
شاید اگر این نگاه‌ها تصحیح شود و همه‌ی گرد‌همایی‌ها گرد نام میانه و فارغ از همه‌ی دسته‌بندی‌ها و سیاسی کاری‌ها پدید آید، اعتماد دوباره‌ای نیز در تمام سرمایه‌های از دست‌رفته و از شهرگریخته‌ بوجود آید که احداث مرکز بزرگ شیمی‌درمانی می‌تواند تنها یکی از میوه‌های این اصله‌ی سترگ اعتماد باشد.
خیّران و سرمایه‌های اجتماعی و اقتصادی زیادی هستند که دلشان برای این شهر می‌تپد.
آینده میانه بسته به این خواهد بود که با چه سرعت و کیفیتی به یک وفاق کلی  برسیم. رسیدن به این وفاق خود یک جسارت سیاسی و اجتماعی می‌خواهد که بتواند همه را در برگیرد. پیشرفت ما نهایتا به ارده‌ای سیاسی در حوزه‌ی نخبگان اجتماعی نیاز دارد تا بتوانیم به سمت یک کار جمعی پیش برویم.

ابتدائا پیش از اینکه بخواهیم از فعالیت دفتر میانه صحبت کنیم کمی در مورد پیشینه این انجمن بفرمایید.
من ابتدائا لازم میدانم از مجموعه قافلان بجهت قبول زحمت تشکر کنم. ما هر مجموعه‌ای را که در مسیر اهداف خیرخواهانه مهرانه گام بردارد یاور مهرانه می‌دانیم.
انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان استان زنجان (مهرانه) در شهریورماه 1385 به پیشنهاد سرکار خانم دکتر مینوش مقیمی (فوق تخصص خون و آنکولوژی) و جناب آقای مهندس اصغر وثوق و با همت والای خیرین زنجان شکل گرفته و پس از اخذ مجوزهای قانونی از آذرماه همان سال فعالیت‌های خود را در سطح استان زنجان آغاز نموده است.
نکته جالب توجه در اساسنامه تنظیمی این مجموعه در ابتدای تاسیس -که حاکی از نگاه بلند و هوش فوق‌العاده موسسین مهرانه است- گستره‌ فراگیر ملی و حتی جهانی مهرانه در آینده‌های نه چندان دور می‌باشد که در این اساسنامه پیش‌بینی گردیده است.
جالب است بدانید که در سال 1385 و بدو تاسیس مهرانه تنها هزینه‌ای که از سوی این نهاد خیریه برای بیماران سرطانی می‌شد 5000تومان برای هر نسخه بوده است که امروز بعد از گذشت 12سال با کارآمدی و شایستگی مدیران آن به بزرگ‌ترین مرکز تشخیصی درمانی فوق‌تخصصی سرطان و رادیوتراپی خاور میانه و آبرویی بزرگ برای نهادهای خیریه زنجان و ایران تبدیل شده است که با یک ساختار نظام‌مند، دقیق و کامل و با هدایت یک مدیریت عالی از صفرتاصد مراحل شیمی‌درمانی و رادیوتراپی و دارودرمانی و جراحی و پیوند مغز استخوان در آن بطور رایگان انجام می‌پذیرد.
کما اینکه جمع کثیری از وزراء، سفرا و اطبا و مدیران ارشد دولتی و شخصیت‌های علمی و هنری و فرهنگی و نمایندگان دول خارجی نیز در بازدید از مهرانه به بی‌نظیربودن چنین تشکلاتی در جهان اذعان داشته‌اند.

دفتر میانه با چه اهداف و رویکرد اولیه‌ای تشکیل شد؟
دیماه 1395 بود که جمعی از خیرین و مسئولین وقت میانه برای اولین بار با حضور در مرکز مهرانه زنجان و بازدید و رایزنی‌های لازم و جلب نظر مثبت هیئت امنای مهرانه، افتخار عضویت میانه را در این تشکیلات بیظیر رقم زدند و در شهریور 1396 با بلندنظری هیات امنای مهرانه زنجان و تلاش خیرین، دفتر این انجمن در میانه افتتاح شده و ارکان آن نیز از قبیل شورای مشورتی و هیات اجرایی در میانه شکل گرفت. در جلسه هیات امناء نیز آقایان اسماعیلی، حقیقی، اصغری، خدابنده، علوی، رضایی، کبیری، عیسی زاده، پهلوانی و احدی و بنده به عنوان اعضای هیأت اجرایی و همچنین حجت الاسلام‌المسلمین محمدرضا حامدی به عنوان رییس شورای مشورتی مهرانه میانه انتخاب شدند.
لازم می‌دانم در اینجا از حمایت‌ها و پیگیری‌های بی‌دریغ جناب آقای مهندس حمید شکری، فرماندار سابق میانه تشکر کنم.
بی‌تردید رسمیت دادن به فعالیت‌های دفتر مهرانه با طرح آن در شورای تأمین میانه در دلگرمی و قوت قلب ما تاثیر مضاعفی داشت.

آیا سازوکار خاصی برای پذیرش بیماران بجهت بضاعت مالی یا سایر شرایط وجود دارد؟
ابدا برای مهرانه تفاوتی ندارد بیمار دارا یا ندار باشد، همه در مهرانه به یک میزان خدمات دریافت می‌نمایند، خوشبختانه مهرانه گام بزرگی برای مبارزه با سرطان برداشته و به موفقیت چشمگیری دست یافته است. تنها برگ ورود و پذیرش در این سازمان برگه‌های آزمایشی است که ابتلای افراد به این بیماری را نشان می‌دهد.
اما ظاهرا گستره مهرانه تنها استان زنجان و تنها چند شهر مجاور مثل میانه و تکاب و بیجار است.
طبیعی است که به جهت هزینه‌های سرسام‌آور سرطان پذیرش هموطنان سایر نقاط کشور به این زودی مقدور نبوده و با محدودیت مواجه باشد.
یک نمونه کوچک از این هزینه‌های سرسام‌آور، بیماری بود که از مرکز میانه معرفی شده و داروی مورد استفاده چهارده روز وی 44میلیون تومان هزینه برداشته بود یا بیمار دیگری که برای جراحی وی بالای 100میلیون تومان هزینه شده بود.
البته لازم به ذکر است که خدمات رادیوتراپی در این مرکز برای همه‌ی مراجعه‌کنندگان مهرانه از هرکجای ایران عزیز بطور رایگان ارائه می‌شود.
اینها البته تنها بخشی از مزایای وجود مراکزی مثل مهرانه است. صرف نظر از این هزینه‌های هنگفت، خود مسئله دارو نیز بخش دیگری از مشکلات عجین شده با درد سرطان است. از داروهای تاریخ مصرف گذشته‌ی ناصرخسرو بگیرید تا داروهای تقلبی که معلوم نیست در کدام ده‌کوره‌ها بسته‌بندی شده و در بازارهای سیاه دارو عرضه می‌شوند.
من از طرف مردم میانه صمیمانه از خیرین و مردم زنجان و مردان و زنان بزرگ مهرانه بابت این لطف بزرگ سپاسگذار و ممنون هستم.
لابد مستحضرید که در مهرانه زنجان تنها درد بیمار، درد بیماری است. نه درد درمان و دارو و پول. می‌دانید که نگرانی و استرس و اضطراب تشدیدکننده بیماری سرطان و آرامش روان در بهبود این بیماری بسیار موثر است.
اگر بگوییم که مهرانه گوشه‌ای از بهشت است و کارکنانش انسانهای فرشته‌سان بیراه نگفته‌ایم. بیش از 700نفر در دفاتر مهرانه بی هیچ چشم‌داشتی مشغول فعالیت‌اند. رقم بیش از 7500بیمار تحت پوشش مهرانه رقمی معمولی نیست. 

آمار خیرین زنجان نیز رقم عجیبی است.
دقیقاً. خوب است بدانید از حدود یک میلیون و یکصدهزار نفر جمعیت زنجان صدهزار نفرشان خیّر هستند. یعنی بطور تقریبی از هر ده زنجانی یک نفر خیّر می‌باشد و این عزیزان بطور مستمر یا موردی و یا از طریق قلک‌ها و کسر حقوق و... آبونه‌ی مهرانه هستند.
مهرانه خیّری دارد که به تنهایی 70میلیارد تومان خرج این نهاد کرده است. ما خود شاهد بودیم که در همایش بزرگ خیرین مهرانه در برج میلاد که به منظور پشتیبانی از ساخت کلینیک تخصصی ژنتیک و مرکز رادیوتراپی برگزار شد میهمانی بدون اینکه اجازه دهد حتی نامی از وی برده شود 5/3میلیاردتومان به مهرانه اهدا کرد یا خیّر دیگری بنام آقای موسویان که گاراژ 13میلیاردی‌اش را در سبزه‌میدان تقدیم مهرانه کرد.

برگردیم به دفتر میانه.
تاسیس دفتر مهرانه در میانه بطور اخلاقی و شرعی و هم وجدانی این تعهد را برای ما ایجاد کرده که خارج از محدوده شهرستان میانه بیماری پذیرش و معرفی نکرده و هم اینکه نهایت اهتمام و تلاشمان را برای جمع‌آوری خیرات و نیز برگزاری کلاسهای آموزش پیشگیری همگانی انجام دهیم.
گفتنی است که در یکسال اخیر نیز ما نهایت تلاشمان را برای جمع‌آوری اعانات مردمی داشته و داریم. 130نفر از بیماران عزیز محدوده شهرستان میانه نیز به مرکز زنجان معرفی و تحت پوشش عالی‌ترین خدمات تشخیصی و درمانی قرار گرفته‌اند.
در زمینه اطلاع‌رسانی هم نامه‌نگاری‌هایی با نیروی انتظامی و شبکه بهداشت و درمان و پایگاه‌های مقاومت، فرمانداری، و آموزش و پرورش و سایر ادارات و جلسات متعددی هم با مسئولین و دهیاران و بخشداران و فرهنگیان و اقشار مختلف برگزار شده که لازم است تقدیر ویژه‌ای از ارگان‌های همکاری‌کننده داشته باشیم.
هم اینک نیز دفتر مهرانه میانه آماده‌ی همکاری با همه‌ی نهادهای شهرستان از کوچک و بزرگ تا محافل و تکیه‌ها و هیئت‌ها تا خانواده‌ها، در مسئله‌ی آموزش پیشگیری همگانی است. آنچه که امروز مهم بوده و مقدم بر مسئله‌ی درمان است پیشگیری می‌باشد.
همچنین همشهریان عزیز می‌توانند با مراجعه یا تماس تلفنی قلک‌های شناسه‌دار  مهرانه را نیز دریافت نمایند.

آیا برای پرداخت‌های غیرنقدی نیز تمهیداتی شده است؟
خوشبختانه با سطح‌بندی بیماران تحت پوشش از نظر سطح بضاعت مالی این ظرفیت ایجاد شده است. با کمال تأسف ما بیماری را داشته‌ایم که با وجود دست‌وپنجه نرم کردن با سرطان ماه‌ها بود که گوشت سر سفره نداشت. 
حال عجیب بیماری را که در شب یلدا به ملاقاتش رفته بودیم هیچ وقت فراموش نمی‌کنم. بیماری که اذعان داشت ماههاست کسی منزلش را دق‌الباب نکرده.
در مقابل نیز خیّرانی بوده و هستند که با اهدای گوشت و کالاهای اساسی دیگر و حتی شیرینی و شکلات یاری‌رسان بیماران تحت پوشش ما بوده‌اند. البته کمک‌های غیرنقدی محدود به این موارد نمی‌شود. از اهدای بسته‌های غذایی در اعیاد نوروز و قربان و فطر و ماه مبارک رمضان بگیرید تا کودکی که با اهدای هدایای جشن تولد خود همراه مهرانه بوده یا تازه‌عروس و دامادی که هزینه جشن ازدواج خود را تقدیم مهرانه نموده‌اند یا در مواردی دیگر عزیزانی بوده‌اند که هزینه‌ی سفر حج یا خیرات متوفایشان را احسان مهرانه کرده‌اند.
لازم می‌دانم در اینجا از جناب آقای علی ایرانی -چهره ماندگار صنعت ایران و مدیرعامل شرکت کارخانجات آچاچی- که همیشه و در هر مناسبت با اهدای کمک‌های مالی و نیز بسته‌های متنوع و ارزشمند محصولات این شرکت شیرینی‌بخش کام مهرانه و مهرانه‌ای‌ها بوده‌اند کمال قدردانی را داشته باشم.
اهدای اصله‌های سیب در بخش کندوان میانه به بیماران تحت پوشش مهرانه نیز خبر دیگری است که می‌تواند جالب توجه باشد. کما اینکه باغداران طارمی 127 اصله درخت زیتون را به بیماران تحت پوشش مهرانه هدیه کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود سود چشمگیری بابت فروش آن به بازار عاید مهرانه شود تا صرف پرداخت هزینه‌های درمان بیماران گردد.
امیدواریم با گسترش نهضت اهدای اصله درخت میوه به دامنه‌های بزگوش به گستره‌ی 50الی60کیلومتر از دورترین نقطه ترکمنچای تا دورترین نقطه بخش کندوان که سیب محصول درجه یک باغات آنهاست، هزاران اصله سیب را با پلاک‌زنی بعنوان باقیات‌الصالحات خیرین عزیز روستاهای میانه داشته باشیم.
خوشبختانه سیستم مالی شفاف، دقیق، منسجم و مدرن مهرانه در کنار انسان‌های با مناعت طبع و عزت نفس و بزرگی که در راس مهرانه قرار گرفته‌اندجایی برای نگرانی باقی نگذاشته و لازم به ذکر است که تمام عایداتی که به دفتر میانه واریز میشود در حساب بانکی غیرقابل‌برداشت متمرکز شده و راس هر ماه بطور اتوماتیک به حساب مرکز زنجان منتقل میگردد. نکته دیگر اینکه عملکرد همان ماه نیز بلافاصله برای دفتر میانه ارسال می‌شود.
علاوه براین حداقل سه نهاد دولتی بزرگ نیز بر سیستم مالی این مجموعه نظارت دارند.
در زمینه آموزش نیز دفتر مهرانه دست تمام عزیزانی که به نوعی امکان برگزاری جلسات آموزشی به هر نحوی دارند را می‌فشارد. بدون تردید مهرانه، زنجان 1400 را به شهر بدون دخانیات کشور تبدیل خواهد کرد و این میسر نیست مگر با شتاب در امر آموزش و پیشگیری. 
ما در دفتر میانه با پردازش بیماران معرفی شده به این نتیجه دست یافته‌ایم که 65درصد بیماران سرطانی میانه را خانم‌ها و نصف این 65درصد را بیماران مبتلا به سرطان سینه تشکیل داده‌اند. این آمار، آمار بسیار گویا و در عین حال وحشتناکی است. نکته اینجاست که اگر همین بیماری در مراحل اولیه تشخیص داده شود 80درصد قابل درمان است. حال آنکه درمان همین بیماری بعد از متاستاز و باصطلاح عود با هزینه‌های بالا و سختی‌های زیادی صورت می‌گیرد.
نتیجه اینکه هرچه به امر آموزش در زمینه پیشگیری و آشنایی با علایم آن اهتمام ورزیم از نتایج زیانبار و دامنگیر این بیماری‌ها در امان خواهیم بود.
کما اینکه در آقایان نیز 3نوع بیماری سرطان پروستات و خون و دستگاه گوارش، 50درصد بیماران مبتلا به سرطان را تشکیل می‌دهند.

در کنار اهدای اصله‌های سیب رویدادهای فرهنگی دیگری نیز در دفتر میانه انجام گرفته است.
یکی از رویدادهای زیبایی که در مدت یکسال اخیر به همت ورزشکار میانه‌ای و یاور مهرانه‌ای ما انجام گرفته توزیع بروشورهای تبلیغاتی مهرانه  در نمایشگاه « اکسپو ماراتن استانبول» در ترکیه است.
علی پزشکی از ورزشکاران مهرانه‌ای اهل میانه است که در راستای پاسداشت اقدامات دست‌اندرکاران مهرانه که به قصد شرکت در دوی ماراتن استانبول به ترکیه سفر کرده بود در حمایت از بیماران تحت پوشش این مجموعه با معرفی رسالت‌ها و خدمات مهرانه به ورزشکاران سوریه‌، ترکیه، اوکراین و گردشگران ژاپنی و دست‌اندرکاران موسسه دولتی فعال در حوزه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان ترکیه در نمایشگاه « اکسپو ماراتن استانبول» بسته‌های تبلیغاتی انجمن را بین شرکت‌کنندگان توزیع کرد. این دونده با لباس‌های منقش به آرم مهرانه در مسابقات بین‌المللی دوی ماراتن در استانبول به عنوان یاور مهرانه شرکت کرد.
هادی جعفری -قهرمان اخیر مسابقات اسکای‌رانیگ ترکیه- هم دیگر ورزشکاری بود که بهمراه علی پزشکی بعنوان سفیران مهرانه و ورزشکاران میانه‌ای شرکت‌کننده در مسابقات دوی ماراتن استانبول ترکیه با در دست داشتن پرچم انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان مهرانه از اهداف و رسالت‌های این مجموعه در حوزه درمان و سلامت در راستای کاستن درد و رنج مبتلایان حمایت کردند.
جشن بزرگ کوهنوردان و دوستداران طبیعت «داغچیلار بایرامی» نیز اواخر اسفند سال گذشته با حضور جناب آقای مهندس وثوق، مدیرعامل محترم مهرانه زنجان و آقای کاوندی مدیریت محترم امور شهرستانها و قریب 60نفر از مهرانه‌ای‌های زنجان و دفتر ماهنشان در میانه برگزار شد که در این مراسم از مسئولین انجمن مهرانه جهت راه‌اندازی نمایندگی این مجموعه در میانه تجلیل شد.
رویداد زیبای دیگر جشن نیمه شعبان دفتر میانه در سینما فرهنگ بود که با حضور و اجرای گرم و بی‌منت هنرمندان این شهر و بدون ریالی هزینه بطور کاملا خودجوش و به شکیل‌ترین و مفرح‌ترین شکل ممکن برگزار شد.

و کلام پایانی
مستحضرید که با حمایات فرمانداری ویژه میانه و محبت‌های جناب آقای مهندس محمد سعیدی‌کیا ریاست عالی بنیاد مستضعفان و جانبازان و مدیرکل محترم بنیاد استان و دفتر املاک بنیاد میانه، قطعه زمینی به دفتر مهرانه اهدا شده است.
دوست دارم بعنوان حسن ختام این گفت‌وگو و همزمان با سالگرد تاسیس دفتر انجمن حمایت از بیماران سرطانی مهرانه زنجان در میانه این نوید و خبر خوش را بدهم که بزودی به همت یکی از همشهریان خیّر و نوع‌دوست شاهد احداث مرکز شیمی‌درمانی میانه در این مکان خواهیم بود و بی‌تردید این مرکز درمانی نقطه ثقل توسعه بخش درمان با جذب متخصصان و صاحب‌نظران بسیار زیادی در شهرستان خواهد بود.
در پایان خواهش دوباره‌ی من از همه‌ی مردم میانه یاری مهرانه است. کمک به مهرانه یعنی بیمه‌ی مردم و خانواده‌های این شهر در مقابل هزینه‌های سرسام‌آور سرطان.

* انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان استان زنجان (مهرانه) به شماره ثبت ۲۷۰ در شهریور ماه سال ۱۳۸۵ به پیشنهاد خانم دکتر مینوش مقیمی (فوق تخصص خون و آنکولوژی) و آقای مهندس اصغر وثوق و با همت والای خیرین زنجان شکل گرفت و پس از اخذ مجوزهای قانونی از آذرماه همان سال فعالیت های خود را در سطح استان زنجان آغاز نمود
* مهرانه در سال 93 با همت خیرین اقدام به خرید دستگاه رادیوتراپی (مدل انکور) از شرکت زیمنس آلمان به مبلغ ۴ میلیارد و 900 میلیون تومان کرده است که یکی از پیشرفته‌ترین دستگاههای رادیوتراپی موجود در ایران میباشد.
* افتتاح مرکز شیمی‌درمانی مهرانه میانه نقطه عطف توسعه‌ی درمان در میانه خواهد بود.
* فرهنگ حاکم بر مهرانه، اعتماد کامل به ارزشهای والای انسانی، اسلامی، نوع دوستی، فداکاری، یکپارچگی درونی و تعهد است. مهرانه سرزمین مهربانی‌هاست. امروز هیچ بیماری به دلیل نداشتن امکانات مالی از خدمات کلینیک مهرانه باز نمی‌ماند.
* انجمن خیریه مهرانه با یاری بنیاد مرحوم حاج احمد مهدوی برای اولین بار در ایران اقدام به ساخت هتل سرای نیکان در کنار مرکز تشخیصی درمانی تخصصی سرطان و رادیوتراپی مهرانه کرده است که دارای21 سوییت مجهز بوده و مطابق با استانداردهای هتل های ۴ ستاره طراحی شده است. این هتل به بیمارانی که از مناطق دوردست داخل استان و خارج ازاستان برای درمان به این مرکزمراجعه مینمایند اختصاص داده شده است که از این عزیزان با ارائه خدماتی همچون (صبحانه، ناهار، شام) و سایر خدمات رفاهی پذیرایی میشود و کلیه این خدمات رفاهی به صورت رایگان عرضه میگردد.
* مهرانه تشکلی است غیردولتی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی که با اتکا به فضل خداوند و مشارکت و حمایت مردم نیکوکار بر آن است تا با یاری نیروهای داوطلب مردمی امکان بهبودی بیماران مبتلا به سرطان را بیش از پیش فراهم نموده و از طریق ارتقاء کمّی و کیفی سلامت جسمی و روانی بیماران، روح امید به زندگی را در آنان ایجاد نماید. مهرانه  بر آن است که حامی مستمر بیماران مبتلا به سرطان و خانواده آنان باشد. مهرانه  می کوشد توجه ویژه خود را به مداوای بیماران از طریق ارتقاء سلامت جسمی و روحی آنان معطوف نماید. مهرانه  تلاش می کند با تکیه بر ارزش های والای اسلامی و حس نوع دوستی و فداکاری، امکان بهبودی بیماران را فراهم نموده و روح امید و بهبود کیفیت زندگی را در ایشان ایجاد نماید.مهرانه  می کوشد با حمایت همه جانبه، هیچ بیمار مبتلا به سرطان از پرداخت هزینه های درمان و خدمات رفاهی ناتوان نباشد. مهرانه  قصد آن دارد با ثبت مشخصات وضعیت جسمی و درمانی بیماران، بانک اطلاعاتی جهت استفاده آماری و پژوهشی ایجاد نماید.
مهرانه  تلاش می کند جزء بهترین مؤسسات خیریه در زمینه درمان و حمایت از بیماران مبتلا به سرطان در سطح ایران و شناخته شده در سطح جهان باشد.
* کلینیک رادیوتراپی این مجموعه با استقرار دستگاه‌های فوق پیشرفته که به همت خیران این مجموعه در اوج تحریم خریداری شده است به بیماران سراسر کشور خدمات باکیفیت درمانی ارائه می‌دهد.
مرکز تشخیصی درمانی تخصصی سرطان و رادیوتراپی مهرانه در سال 93 با همت خیرین اقدام به خرید دستگاه رادیوتراپی (مدل انکور) از شرکت زیمنس آلمان به مبلغ ۴ میلیارد و 900 میلیون تومان کرده است که یکی از پیشرفتهترین دستگاههای رادیوتراپی موجود در ایران میباشد. به منظور رفاه حال بیماران دستگاه دوم نیز به همان قیمت با یاری خیرین خریداری و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
* فاز اول این کلینیک با هزینه بالغ بر240 میلیارد ریال احداث شده، که فقط هزینه خرید دو دستگاه رادیوتراپی از شرکت زیمنس آلمان مدل انکور 98میلیارد ریال ، هزینه دستگاه سی تی سیمولاتور از شرکت زیمنس آلمان و لیزر متحرک پنج نقطه از شرکت سیرپا فرانسه 25میلیارد و 250ملیون ریال میباشد.
* انجمن خیریه مهرانه در سال ۱۳۸۷ جهت رفاه حال بیماران تحت پوشش خود که در طی مسیر درمان نیاز به دستگاه رادیوتراپی داشتند و برای ادامه درمان به تهران مراجعه می‌کردند، با همت خیّر بزرگوار جناب آقای دکتر تبیانی، اقدام به تاسیس مهمانسرای ۳۲ تخت­خوابه نموده است که در نوع خود در کشور بی‌نظیر است. سالیانه بیش از ۱۱ هزار نفر-روز بیمار از مهانسرای مهرانه استفاده می‌کنند که کلیه خدمات رفاهی و اسکان به صورت رایگان به آن‌ها ارائه می‌شود. از زمان افتتاح سرای نیکان در مجاورت مرکز تشخیصی درمانی تخصصی سرطان و رادیوتراپی مهرانه در زنجان، مهانسرای تهران به صورت رایگان در خدمت بیماران مراجعه‌کننده از خارج و داخل ایران می‌باشد.

دیدگاه ها

مهمان
۹۸/۶/۳۰ ۱۹:۵۶

سلام جناب اقای توفیقیان واستادقادرحسن زاده .مطلبی که جناب اقای اجلی فرمودن کاملادرسته ولی شکل گیری این مجموعه ازصفرتاصدباپیگیری برنامه ریزی وبازدیدیک روزه ازمهرانه زنجان توسط اقای دکترشیویاری انجام گرفت چون درزمان مدیربودن اقای دکترشیویاری درخدمات درمانی زنجان روابط خوب ایشون باجناب اقای وثوق موسس این مجموعه توانست که نمایندگی مهرانه درمیانه کلیدبخوردکه خودحضرتعالی کاملابه سیاسی کاری اهل کوفه بودن میانه اگاهی کامل دارین اینکه نامی ازدکترشیویاری برده نمیشه مهم نیست فقط شماهابدونیدکه اینجامیانه است هرکس دزدباشد دروغگوباشد خیانتکارباشدمحبوب همه است امیدوارم شماهاکه براتون هیچ کس فرق نمیکنه یه مصاحبه هم بااقای دکترشیویاری برگزارکنید
برای همه شماارزوی سلامتی خواهانم/پ