سوالات شورا از شهردار میانه رسید

شناسهٔ خبر: 40480 -
یادداشت
آن‌چه در زیر می‌آید متن کامل این سوالات است. سوالاتی که با مطرح‌شدن موضوع فروش آسفالت مصرفی پیمانکار از کارخانه‌ی آسفالت شهرداری و حواشی آن جدیت و اهمیت ویژه و مضاعفی یافته است؛

اعضای شورای شهر میانه، در جلسه هفته گذشته خود گام اول را برای استیضاح و برکناری عسگر نصیری، شهردار میانه برداشتند. سوالاتی که با امضای همه‌ی 7عضو این شورا، شهردارمیانه را مکلف به پاسخگویی در چند روز پیش رو نموده است.

آن‌چه در زیر می‌آید متن کامل این سوالات است. سوالاتی که با مطرح‌شدن موضوع فروش آسفالت مصرفی پیمانکار از کارخانه‌ی آسفالت شهرداری و حواشی آن جدیت و اهمیت ویژه و مضاعفی یافته است؛

بسمه‌تعالی

ریاست محترم شورای اسلامی شهر میانه

سلام علیکم

احتراماً پیرو تذکر کتبی رئیس و اعضای محترم شورای اسلامی شهر بشماره 641-96/9/30 درخصوص مسائل و مشکلات شهر و شهرداری، متأسفانه اکثر موارد مورد تذکر اجرا نشده و بلاتکلیف مانده است. لذا خواهشمند است دستور فرمائید در اجرای ماده 83 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، شهردار محترم جهت پاسخ‌گویی در مهلت قانونی (ده روز) در جلسه شورا حضور یابند.

1- آیین‌نامه مالی شهرداری‌ها در معاملات شهرداری رعایت نمی‌شود الف- خرید لوله‌های پلی‌اتیلن واقع در پارک انقلاب ب- خرید سنگ کف‌پوش بوستان واقع در کمربندی ساحلی ج- تحویل 204تن آسفالت و 5/5تن قیر MC به پیمانکار آسفالت کوچه‌های سطح شهر و پرداخت بخشی از مبلغ صورت وضعیت پیمانکار مذکور.

2- برخی از واحدهای شهرداری از جمله شهرسازی، واحد درآمد، معاونت‌های مالی و اداری و خدمات‌شهری بلاتکلیف مانده‌اند که ارباب‌رجوع‌ها ساعت‌ها در سالن انتظار شهرداری برای کارهای اداری در انتظار می‌باشند.

3- پیرو تذکر شفاهی درخصوص تملک و بازگشایی کمربندی جنوبی که اعتبار آن در بودجه سال جاری نیز پیش‌بینی شده است با توجه به زمان اندک باقی‌مانده از سال هنوز اقدام عملی مشاهده نگردیده است.

4- باتوجه به ماموریت شهرداری در مورخه 96/9/20 و نبودن معاون اداری و مالی که در ماموریت بودند با کدام مجوز مسئول ذیحسابی شهرداری را بعنوان جانشین خود انتخاب نموده‌اید و ایشان بعنوان جانشین دستورات شهرداری از طرف شهردار به واحدهای مختلف ارجاع داده است. ضمنا شهردار در این روز به رئیس و نائب رئیس شورا اطلاع نداده است.

5- عدم اقدام عملی درخصوص ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری

6- عدم ترمیم نوارهای حفاری در سطح شهر و ایجاد نارضایتی بین شهروندان

7- باعنایت به تبصره 1 ذیل ماده 9 آیین‌نامه حقوق و مزایای شهرداران "تاریخ استفاده از مرخصی بنا به تقاضای شهردار توسط شورای اسلامی شهر تعیین خواهد شد" که این امر توسط شهردار محترم رعایت نمیشود.

8- عدم توجه و اجرای برخی از مصوبات شورا بشرح ذیل: بند4 صورتجلسه شماره 10 – بند 11 صورتجلسه شماره 19- بندهای 5و7 صورتجلسه شماره 23- بند 3 و 1-13 صورتجلسه شماره 34 – بند 3 صورتجلسه شماره 44

امضاء: علی‌لو – حسین‌خانی – صدری – امینی – شاهمحمدی – ایدری – اکبری

***

پانوشت: شهردار پادرهوای میانه به چند انتصاب شتاب‌زده دست زد. انتصاباتی که انتظار ناشیانه‌درج‌شدنش نیز توسط رامین غریبی -مسئول جدید روابط‌عمومی- می‌رفت. خنده‌دارتر اما درج تک‌عکس غریبی توسط خود وی در سایت شهرداری‌ست. کاش غریبی به‌جای این خودشیفتگی و درج پرتره‌ی خود، کمی نگارش و خبرنویسی نیز می‌آموخت!

دیدگاه ها

گزارشات تصویری

کارتون

آخرین خبرها