بی پاسخ ماندن سوالات شهروندان از شورای اسلامی شهر در مورد عملکرد شهردار

شناسهٔ خبر: 8516 -
اخبار میانه
سوالات مطرح شده از طرف بازاریان و ریش سفیدان بازار که همچنان منتظر جواب منطقی اعضای شورای اسلامی شهر هستیم.

باز همان حرفهاو جواب های تکراری در پاسخ به سوالات شهروندان توسط اعضای شورای اسلامی شهر میانه در مورد عملکرد ضعیف شهردار

این بار سوالات بازاریان و ریش سفیدان بازار میانه در مورد عملکرد ضعیف شهردار میانه در انجام وظایف قانونی خوداز شورای اسلامی شهر بی پاسخ ماند.

 در مورخه 95/6/7 تعدادی از بازاریان و ریش سفیدان بازار برای طرح سوال از شورای اسلامی شهر در مورد عملکردشورا ، شهردار و مشکلات شهر و بازار در جلسه علنی شورا حضور یافتندکه جا دارد از ریاست و اعضای محترم شورا جهت همکاری تقدیر و تشکر نمائیم.

  اولین سوال که توسط حضار محترم مطرح شد در مورد ساماندهی اطراف امام زاده سید اسماعیل (ع) بود که سالیان سال است بلاتکلیف مانده و باعث ایجاد مشکلات زیاد برای کسبه و شهروندان شده و می باشد.

یوسفی ریاست شورا: از اولین روز تشکیل جلسه شورا تلاش کرده ایم تا مشکل ساماندهی اطراف امام زاده را حل نمائیم متاسفانه نتوانسته ایم کار مثبتی انجام دهیم و شهردار در این مورد هم کم کاری نموده است.

نعمت زاده:ما نمی دانیم مرجع تصمیم گیری برای اجرای این طرح و متولی اصلی طرح چه کسی می باشد آیا شورای اسلامی شهر، شهردار، فرماندار می باشد.

معیاد:در سال 94 طبق پیشنهاد شهردار که در شورا مطرح شد قرار شد با هزینه شهرداری برای حل مشکل ساماندهی اطراف امامزاده دو خیابان احداث شود که در شورا مصوب شده توسط شهرداری اجرا شود که تا این زمان هیچ اقدامی برای اجرای طرح نشده است.

 مصوبه شورا بعد از تصویب باید در چه مدت زمان اجرا شود.

معیاد:طبق قانون مصوبه بعد از تصویب قابل اجرا می باشد ضمنا این پیشنهاد خود شهردار بوده برای شورا که اجرا نماید

پس شهردار در مورد اجرای مصوبه تخلف اداری نموده است و طبق قانون تشکیلات و وظایف شوراها ماده 73 از اختیارات شورا می باشد در مورد عملکرد شهردار تذکر،طرح سوال و استیضاح نمایدآیا در این مورد تذکر ، طرح سوال شده که در صورت قانع نشدن سوال کننده باعث استیضاح شهردار شود.

رجبی:مسئله تذکر،طرح سوال و استیضاح در شورا چندین بار اتقاق افتاده که بنده در سال 93 یکی از سوال کنندگان بودم که الان هم در جواب شهردار در مورد سوال قانع نشده ام و سکوت نموده ام در مورد استیضاح شهردار

طبق قانون ماده 73 از اختیارات شورای شهر نیست که در مورد عملکرد شهردار تذکر،طرح سوال و استیضاح کند.

رجبی:کسی نمی تواند بگوید چرا تذکر،طرح سوال و استیضاح نمی کنید خود ما تصمیم می گیریم که استیضاح کنیم یا نه

چرا استیضاح انجام نشد، مراحل قانونی آن طی نشده بود.

نعمت زاده :کلیه مراحل قانونی استیضاح از تذکر وطرح سوال گرفته تا خود استیضاح بصورت قانونی طی شده بود و حتی روز استیضاح هم توسط رئیس شورا قبلا مشخص و ابلاغ شده بود که متاسفانه با نامه فرماندار که نظر خود را اعلام نموده اند کان لم یکن شد.

حسینخانی:پروسه استیضاح کاملا قانونی بوده فقط تنها ایرادی که گرفته شده است، در همان روز در صورتجلسه شورا نوشته می شد که جناب صدری از جواب شهردار قانع نشده اند اگر جناب صدری دوباره در جلسه شورا حضوریابند و درصورتجلسه نوشته شود که ایشان قانع نشده اند دوباره روند استیضاح به جریان خواهد افتادو روز جلسه استیضاح مشخص خواهد شود.

بقیه سوالات بدون جواب ماند بدلیل دعوت ریاست شورا از مهندسین تعاونی مسکن برای حضور در جلسه برای توضیحات در مورد تعاونی مسکن که اعضای شورا قبلابه درخواست مهندسین رای داده بودندبه اتمام رسید.

با جوابهای که اعضای شورای اسلامی شهر  در مورد یکی از سوالات دادند شبهاتی بوجود می آید که امیدوارم آقایان محترم شفاف سازی نمایند.

1- برابر ‌آیین نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی شهرماده 2-اعضای شورا سوگند یاد می کنند (من در برابر کلام ا... مجید، به خداوند متعال سوگند یاد می‌کنم و با تکیه بر شرفانسانی خویش تعهد می‌نمایم که در حفظ امانت و انجام هر چه بهتر‌وظایفم و خدمت بهمردم کوشا باشم و قانون اساسی و سایر قوانین و مقررات کشور را در چارچوب وظایف واختیارات خود مراعات نمایم و در همه‌زمینه‌ها عدالت و انصاف را در نظر داشته ومادام که در شورای اسلامی شهر عضویت دارم در رعایت صرفه و صلاح و پیشرفت امور شهرو شهرداری‌اهتمام نمایم)

2- در زمان انتخابات دوره چهارم شورای اسلامی شهر سرکارخانم شیخ الاسلامی ، و آقایان یوسفی، نعمت زاده ،رجبی شاهمحمدی کسانی بودن که منشور انتخاباتی نشریه قافلان را امضاء نموده اند که در آن متعهد شده اند با کمال صداقت و بدون هیچ پرده پوشی مردم و افکار عمومی را از حقایق آگاه ساخته و نگذارند خدای ناخواسته پشت درهای بسته بر سرمنافع و مصالح مردم صبور و نجیب این شهر کوچکترین تساهل و تسامحی صورت گیرد.

3- ریاست شورا جناب یوسفی در همان زمان مصاحبه با قافلان اعلام نموده اند.

 *  جایگاه شورا یک جایگاهی قوی برای کنترل ادارات باشد.

 * من قدرت خودم را در بین مردم می بینم که شورا می شوم 

* در انتخاب شهردار به دنبال آیتم هایی هستم که زجری که مردم از شنیدن اسم شهرداری می کشند از بین برود

* در فکر این هستم که شخصی را شهردار کنیم که به شهرداری بهاء بدهد نه اینکه شهرداری به او بهاء دهد.

* مردم خسته شده اند و نفرت دارند از وضعیت موجود.

* در مجموعه شهرداری 30 نفر لیسانس هست که هیچکدام در جای خودش کار نمی کند. باید شهرداری بیاد که بتواند اینها را به کار بگیرد.

* مردم قهر کرده اند از وضعیت موجود. اگر یک شهردار متوسطی هم انتخاب بکنیم عالی ترین کمک را به مردم خواهیم کرد.

آیا اعضای شورا به سوگند خود در برابر کلام ا... مجید به خداوند متعال سوگند یاد کرده اند، به تمامی تعهدات خود در منشور انتخاباتی که امضاء نموده اند، به شعارهای انتخاباتی خود وفادار مانده اند.

سوالات مطرح شده از طرف بازاریان و ریش سفیدان بازار که همچنان منتظر جواب منطقی اعضای شورای اسلامی شهر هستیم.

ازسياست های کلی عمران آبادانی شهرميانه ضرورت ساماندهی اطراف حرم مطهر امامزاده سيد اسماعيل )ع( به عنوان هسته اجتماعی، فرهنگی ، تجاری و مذهبی شهرکه بيش از ٠٤ سال بين شهرداری ، ارگانها و نهادهای دولتی مطرح و از طرحهای تفصيلی شهر می باشد، طبق قرارداد شماره ٦٦٠٩-٩١/٦/١٩ بين شهرداری ميانه و شرکت سرمايه گذاری کوثر با حضور مسئولين ارشد شهرستان  جهت تملک ، طراحی و اجرا منعقد گرديده است.

١-چرا هيچگونه اقدامی جهت اجرا توسط شورا و شهرداری نشده است؟  

 ٢- آيا شورا و شهرداری توانﺎئی ﻻزم برای اجرای طرح فوق را ندارد؟در سال ٣٩ و٤٩ برای بودجه ٤٩ و ٥٩ ﻣﺑﺎﻟﻐﯽ را برای تعمير و احداث سرويس های بهداشتی مصوب شده که نصف مبلغ هزينه نشده است اﻻن ٦ ماه است که تنها سرويس بهداشتی محدوده بازار واقع در پشت پاساژ زعفری کوچه امام جمعه در دست تعمير می باشد شهرداری هزينه نصف تعميرات را داده که برای اتمام تعميرات از اتحاديه های صنفی جهت همياری ﻣﺑالغی را خواستار شده که روسای اتحاديه ها مبالغی را برای اتمام تعميرات سرويس بهداشتی تصويب نموده اند.

٣- چرا در محدوده بازار شهرداری اقدام به احداث سرويس های بهداشتی و پارکينگ عمومی ﻧﻣﯽ ﮐﻧد؟

٤- هزينه های احداث سرويس های بهداشتی و پارکينگ عمومی که توسط شورا مصوب می شود کجا هزينه می شود؟

طبق احضارات جناب يوسفی در سال گذشته شورا تصويب نموده بود ﻣﺑﻠﻎ 50 ميليون تومان از بودجه شهری شهرداری بابت کف پوش های داخل بازارهزينه کند.

5- چرا تا اين لحظه اين مبلغ هزينه نشده است؟

 طبق مصوبه های سالهای قبل شورا شهرداری موظف است اقدام به ﻻی روبی کانال های شهر نمايد.

 ٦- کدام يک از کانال های شهر ﻻی روبی شده است؟

M. Rashidy, [۲۹.۰۸.۱۶ ۱۳:۲۳]7- چرا طبق درخواست کتبی اصحاب رسانه و فعاﻻن سايبری از رياست و اعضای شورای اسلامی شهر جهت جلسه پرسش و پاسخ با حضور تمامی اعضای شورا و شهرداری اين جلسه برگزار نشده  است؟

در خيابان تازه کند به راه آهن روبروی انبار جهاد به علت غير هم سطح بودن ﺧيابان که حدودا نيم متربﺎ سطح ديگرخيابان ارتفاع دارد باعث ايجاد خطرات ﺟﺎﻧﯽ، مالی و ﻣﺷﮑﻼت برای شهروندان شده و می باشد.

٨- چرا هيچگونه ترتيب اثری از طرف شورای شهر و شهرداری برای اﺻﻼح نقطه حادثه خيز نشده است؟

به علت تردد خودروهای سنگين و سبک و ترافيک شهری روی پل قوی چای مخصوصا روزهای تعطيل باعث ايجاد ترافيک سنگين بر روی پل وباعث ايجاد مشکﻼت زياد برای شهروندان و مسافران می شود.

9- چرا در اين مدت شورای شهر و شهرداری هيچ اقدامی برای احداث پل عابرپياده و خودروربر روی رودخانه قوی چای نکرده است؟

 10- آيا طبق قانون شهرداری ها فصل ششم ماده ٥٥بند٤-٥١-١٢-٥٢ مراقبت در امور بهداشت عمومی ساکنين شهر و احداث ، تعمير سرويس های بهداشتی و دفع حيوانات ﺑﻼصاحب و مضر و هﻣﭼﻧين جهت رفاه ، آسايش شهروندان احداث پارکينگ های عمومی ، سرويس های بهداشتی در سطح شهر،ساختن خيابانها و آسفالت كردن سواره روها و پياده روهای معابر و كوچه هاي عمومﯽ و انهار و جدولهای  طرفين از سنگ، آسفالت و امثال آن به هزينه شهرداری از وظايف شهرداری نمی باشد؟

11- آيا طبق قانون ﺗﺷﮐيﻼت و وظايف شوراها ماده ١٧- بند٣-٨١ نظارت بر حسن اجراء مصوبات شورا و طرحهای مصوب در امور شهرداری و نظارت بر امور بهداشت حوزه شهرتصويب مقررات  ﻻزم از نظير بهداشت ،آسايش عمومی ،عمران و زيبای شهر وظيفه شورای اسﻼمی شهر نمی باشد؟

12- چرا اين مصوبه ها تصويب و در صورت تصويب هيچ نظارتی در مورد اجرای آن توسط  شهرداری نمی شود؟

13- آيا عملکرد و اقدامات شهردار مورد تائيد تمامی اعضای محترم شورا می باشد؟

14- چراهيچ تذکر،طرح سوال از شهرداردر مورد حل مشکﻼت ذکر شده نشده تا باعث استيضاح شهردارطبق قانون وظايف شوراها ماده ٣٧باشد؟

طبق قانون وظايف شورا ها ماده ١٧- بند ١- تبصره١- وظيفه شورای اﺳﻼﻣﯽ شهرانتخاب شهردار واجد شرايط می باشد.

15- آيا توانسته ايد به اين وظيفه خود عمل نمائيد.

 

دیدگاه ها

کاربر میهمان
۹۵/۶/۱۳ ۰۰:۰۷

قرار نیست عملکرد شهردار مورد قبول تمامی اعضا باشد این را شما نمیدانید یا خود را به ندانم کاری زده اید

گزارشات تصویری

کارتون

آخرین خبرها